Trabzonspor'dan Tiquinho Soares Bombası

Trabzonspor, 30 yaşındaki serbest statüsünde bulunan forvet Tiquinho Soares ile ilgileniyor.

Trabzonspor'dan Tiquinho Soares Bombası
 

Trabzonspor bu sezon gol yollarında yaşadığı sıkıntıyı gelecek sezon yaşamamak için forvet konusunda transfer listesini geniş tutuyor. Maliyeti uygun, ceza sahası içinde bitiriciliği yüksek olan bütün forvetleri takip eden bordo mavili ekip bu transferde hata yapmak istemiyor. Kasımpaşa'da oynayan Koita ile ön sözleşme imzalayan Trabzonspor yönetimi, kiralık olarak kadrosuna kattığı Afobe'yi gönderip, kadrosuna iki forvet daha katmayı planlıyor.

ABDULLAH AVCI TİQUİNHO İSMİNE SICAK BAKIYOR

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, İstanbul bir araya geldiği Başkan Ahmet Ağaoğlu ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan'a transfer istediği bölgelerin listesini sundu. Ayrıca Avcı transferde öncelik verilmesi istediği futbolcuların da listesini Ahmet Ağaoğlu'na sundu.  Yapılan transfer zirvesinde ismi gündeme gelen Tiquinho Soares'e Avcı'nın sıcak baktığı, şartlar uyarsa takıma kazandırılmasının yararlı olacağı görüşünü belirtti.

Tiquinho Soares
Tiquinho Soares

İMZA PARASI İÇİN DANİEL STURRİDGE TAKTİĞİ UYGULANACAK

Trabzonspor Yönetimi sözleşmesi biten Tiquinho Soares'in menajeriyle bir görüşme gerçekleştirerek futbolcunun şartlarını sordu. Trabzonspor Yönetiminin maaş konusunda koyduğu 1.5 milyon Euro'luk sorunu imza parasıyla aşmak istiyor. Tiquinho Soares menajerine yapılan teklifte Daniel Sturridge transferinde uygulanan imza parası yöntemini uygulamak istediklerini belirtildi. Trabzonspor Tiquinho Soares'e yıllık 1.5 milyon euro garanti maaş üstünden 3 yıllık sözleşme teklifinde bulundu. Tiquinho'nun Trabzonspor'da oynadığı her sezon için de 500 bin euro imza parası teklifini sundu. Trabzonspor Tiquinho Soares'un menajerinden haber bekliyor.

Tiquinho Soares
Tiquinho Soares

PORTO'DA BAŞARILI SEZONLAR YAŞADI

Portekiz takımı Guimaraes takımından 5 milyon euroya Porto'ya transfer olan Tiquinho, Porto'da başarılı 3 sezon geçirmeyi başardı. Porto'da çıktığı 138 maçta 62 gol atmayı başardı. Tiquinho 2020-2021 sezonunda Çin kulübü Tianjin Teda kulübüne 5.4 milyon euroya transfer oldu. Tianjin kulübünde çıktığı 8 maçta 2 gol atma başarısı gösterdi. Porto'da görev yaptığı sürede piyasa değeri 12.5 milyon euroya çıkan Tiquinho, serbest statüsünde bulunan Alex Teixeira'dan sonra piyasa değeri 6.5 milyon euro ile en değerli ikinci futbolcu olarak dikkat çekiyor.

Tiquinho Soares