Trabzonspor'dan 3.5 Milyon Euro’luk Operasyon!

Trabzonspor'da gözler ayrılması beklenen 6 isme çevrildi.

Trabzonspor'dan 3.5 Milyon Euro’luk Operasyon!

 

Transfer çalışmalarının yanısıra takımdan ayrılacak isimler de bekleniyor.

Daha önce ayrılan Diabate ve Flavio gibi isimlerden sonra gözler Fode Koita, Anders Trondsen, Yunus Mallı, Abdulkadir Parmak, Enis Destan ve İsnail Köybaşı'na çevrilmiş durumda.

 

Sezon başında kadroda düşünülmediği kendisine iletilmesine rağmen hala bir takımla anlaşma sağlayamadı. Hazırlıklarına Trabzon'da devam ediyor. Koita’nın Trabzonspor'a yıllık maliyeti 1.4 milyon euro olduğu biliniyor!

 

Trabzonspor'a büyük umutlarla transfer edilen Trondsen yaşadığı sakatlıklardan dolayı bir türlü formayı sırtına geçiremedi. En çok ihtiyaç duyulan dönemlerde bile sakatlıklardan dolayı Trabzonspor kendisinden yararlanamadı. Norveçli futbolcu Trabzonspor'a 1 milyon euro bonservis ile transfer olurken, 850 bin euro da maaş alıyor. Trabzonspor kendisini kadroda düşünmediği sezon başı kendisine iletmesine rağmen hala herhangi bir takımla anlaşma sağlayamadı. 
Abdullah Avcı'nın ilk transferleri arasında olan Yunus Mallı, bir türlü istenen performansı gösteremedi. Abdullah Avcı'nın çok umut bağladığı 30 yaşındaki futbolcuya sezon başı kendinisi kadroda düşünmediğini iletti. Oyuncuya Süper Lig'den teklifler gelmesine rağmen hala herhangi bir kulüple anlaşmadı. Yıldız ismin Trabzonspor'a yıllık maliyeti 600 bin euro civarında olduğu biliniyor.

 

Abdullah Avcı'nın geldiği ilk sezon sonunda olaylı Galatasaray maçından sonra bir daha Trabzonspor formasını doğru dürüst üzerine geçiremeyen Abdülkadir Parmak'a bu sezon kadroda düşünülmediği teknik ekip tarafından kendisine aktarıldı. Abdülkadir Parmak ile Karadeniz ekibi Giresunspor yakından ilgileniyor olsa da Abdülkadir Parmak daha herhangi bir kulüp ile anlaşma sağlayamadı. Başarılı orta saha Trabzonspor'dan yıllık 5.5 milyon TL ücret kazanıyor.

 

Geçtiğimiz sezon saha içinde gösterdiği performansla olmasa bile saha dışında gösterdiği takımdaşlıkla birlikte şampiyonluğun önemli simgelerinden olan İsmail Köybaşı'na da teknik kadro tarafından takımda düşünülmediği kendisine aktarıldı. 32 yaşındaki sol bek ile birçok takım ilgilenirken, hala herhangi bir takım ile anlaşma sağlayamadı. Tecrübeli sol bekin Trabzonspor'a yıllık maliyetinin 5 milyon TL olduğu biliniyor. 

 

Trabzonspor'un geçtiğimiz sezonun devre arasında Altınordu'dan kadrosuna kattığı Enis Destan’ın da bu sezon kadroda düşünülmediği, kendisini geliştirmesi için kiralık gitmesine izin verildiği kendisine ifade edildi. Genç forvet transfer görüşmelerine devam ederken, önceliğini Avrupa kulüpleri olarak belirledi. 

BÜYÜK MALİYET!

Trabzonspor, Koita, Trondsen, Yunus Mallı, Abdülkadir Parmak ve İsmail Köybaşı'na yıllık yaklaşık olarak 3.5 milyon euro maaş ödüyor. Eğer Trabzonspor bu isimlerle uygun şartlarda yollarını ayırabilirse, bütçede 3.5 milyon euroluk bir boşluk oluşturacak. 6 ismin takım bulma çalışmaları devam ederken, ayrılıkların ne zaman açıklanacağı ise merak konusu.