Andreas Cornelius Göz Dolduruyor!

Trabzonspor'un listesindeki Andreas Cornelius hayran bıraktı.

Andreas Cornelius Göz Dolduruyor!

 

Sörloth’un alternatifi olarak Trabzonspor'un forvet listesinde bulunan Andreas Cornelius, EURO 2020’de kalitesini gösterdi. Danimarka’nın Galler’i 4-0 yendiği maçta 70. dakikada oyuna giren 28 yaşındaki santrfor, güzel performansını 1 asistle süsledi; mücadele gücüyle herkesi etkiledi.

Daha sezon bitmeden teknik direktör Abdullah Avcı’nın 1 numaralı forvet adayı olan Andreas Cornelius, haftalarca yapılan görüşmelerin ardından ikna edilememişti.

Trabzonspor için Alexander Sörloth'un alternatifi olan Andreas Cornelius EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda göz dolduruyor.

 

MENAJERİ İŞİ YOKUŞA SÜRDÜ!

Trabzonspor ’un 1.8 milyon Euro’luk teklifi karşısında 2.5 milyon Euro isteyen Danimarkalı yıldız için kulübü Parma da 5 milyon Euro civarı bonservis talep ediyordu. Kulüpler her ne kadar anlaşma noktasına gelse de, Cornelius’un menajerinin uzlaşmaz tavrı işi çıkmaza soktu. Devamında da Sörloth gelişmeleri yaşanınca, bu transfer arka plana atıldı. Trabzonspor hâlâ Sörloth’u bekliyor ancak Cornelius başta olmak üzere listede alternatifler de var. Geçtiğimiz haftalarda Cornelius’un menajeri yeniden görüşmek için Trabzonspor Yönetimi’ne haber gönderirken, Danimarka Milli Takımı ile EURO 2020’de bulunan dev santrfor son maçtaki performansıyla herkesi etkiledi.

Andreas Cornelius, Avrupa Şampiyonası'nda güçlü fiziği ile dikkat çekiyor.

SÖRLOTH AŞKI CORNELİUS'U BASTIRIYOR

70. dakikada oyuna giren Cornelius, yaptığı müthiş driplinglerle rakip savunmayı çok zor durumda bıraktı, zaman zaman 2-3 oyuncu bile onu durduramadı. Güçlü fiziğiyle dikkat çeken ve ikili mücadelelerde hep ayakta kalan Cornelius, 4. golde de asisti yaptı. Bordo Mavililer, Sörloth cephesinde yaşanacak gelişmelere göre Cornelius defterini tekrar açacak.