Uğurcan Çakır İtalyan Devinin Radarına Girdi

Trabzonspor'da göstermiş olduğu performansla sezona damga vuran isimlerin başında gelen Uğurcan Çakır'ın, milli takımda da sergilediği olağanüstü mücadelenin ardından İtalyan devinin harekete geçtiği öğrenildi. İşte Trabzonspor'un süper kalecisi Uğurcan Çakır'ın transfer söylentisinin son detayları...

Uğurcan Çakır İtalyan Devinin Radarına Girdi
 

Trabzonspor'un genç file bekçisi Uğurcan Çakır kulübündeki mükemmel performansını milli takımda da sürdürerek adeta tüm gözleri üzerine çevirdi. Geçen sezondan bu yana Avrupa kulüplerinin radarındaki Uğurcan Çakır, A Milli Takım performansıyla iyice vitrine çıktı.

Uğurcan Çakır 

Hollanda maçında Depay'ın penaltısını kurtaran Uğurcan, Norveç mücadelesinde de rakip forvetlere geçit vermedi.

Radyospor'a konuşan İtalyan gazeteci Lorenzo di Caprio, 24 yaşındaki file bekçisi için flaş transfer açıklamasında bulundu. Di Caprio, İtalyan devinin Uğurcan'ı takip ettiğini gelecek sezon kadrosuna katmak isteyeceğini iddia etti.

O TAKIM ROMA!

Di Caprio yaptığı açıklamada; "Roma gelecek sezon bir kaleci alacak. Bu Uğurcan Çakır olabilir. Fonseca ile yolları ayıracaklar. Yeni gelecek teknik direktörün fikri de hangi kalecinin alınacağını belirleyecek. Inter, İtalya'dan bir kaleciyle ilgileniyor; ama Roma ve pek çok Serie A takımı Uğurcan'ı yakından takip ediyor. Uğurcan gerçekten çok yetenekli; Serie A'da çok başarılı olur." dedi. 

Trabzonspor'un ise Uğurcan Çakır'ın bonservisi konusunda geçen sezon 20 milyon eur olarak belirlemişti. Bu sezon ne kadar bir ücret belirleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.