Trabzonspor Transferde Frene Bastı! İşte Nedeni!

Trabzonspor yabancı yasağından sonra transferde frene bastı. Fakat 14 Temmuz'dan tekrar gaza basılacak. Sol bek, forvet ve alternatif yerli futbolcular için girişimler hızlanacak.

Trabzonspor Transferde Frene Bastı! İşte Nedeni!

 

Başkan Ağaoğlu, 14 Temmuz’da sona ermesi beklenen ilk etap kamp çalışmasının ardından Avcı’nın eksik göreceği bölgelere gerekli transferleri yapacaklarını söyledi.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, transfer çalışmalarıyla ilgili merak edilenleri cevapladı. Ağaoğlu, İstanbul'da yapılacak ilk etap kamp çalışmalarının sona ereceği 14 Temmuz tarihine kadar transferde çok ciddi bir hareketlilik olmayacağını belirterek, "Bu süre zarfında tabii ki takip ettiğimiz- görüştüğümüz isimler olacak ancak esas transfer çalışmalarımızı hocamızın ilk etap kamp çalışmaları sonrasında vereceği kararlara göre belirleyeceğiz. Hocamız o kampta muhtemelen eksik gördüğü yerlere takviye isteyecektir ve biz de ona göre gerekeni yapacağız. Özellikle yerli oyuncu transferi konusunda bu kamp çok belirleyici olacaktır" dedi.

Trabzonspor Yönetimi, kamp başlamadan Gervinho, Bruno Peres, Marek Hamsik ve Fode Koita gibi direk ilk 11 oynayabilecek 4 transferden sonra Abdullah Avc  adeta mest oldu. Trabzonspor için gerekli olan sol bek ve forvet transferi için kamp sonrasını bekleyebileceğini söyleyen Abdullah Avcı'nın esas planının Leipzig’in Alexander Sörloth ile alakalı vereceği kararı beklemek olduğu öğrenildi. Sol bek transferi için de kampta Trondsen’in ve altyapıdan gelen genç futbolcuların vereceği performansa göre hocanın 14 Temmuz sonrası karar vereceği öğrenildi.

ABDULLAH AVCI HATA YAPMAK İSTEMİYOR

Yerli oyunculardaki ciddi fiyat artışları ve Abdullah Avcı'nın diğer takviyeler için, "Kampı bir görelim eksik gördüğümüz yerlere takviye yapmak daha doğru olur" düşüncesinin bu karar da etkili olduğu öğrenildi. Ama daha önce teklif yapılan oyunculardan da cevap bekleniyor

 

Test için yorum yapılmaktadır.

Kamp sonrasına kalırsa yine dandik futbolculara kalcaz

Yerli futbolcu maliyeti arttı ne yapsın adamlar


30 karakter kaldı.