Trabzonspor Savunmada Aynı Dili Konuşmak İçin Brezilyalı Sol Bekin Peşine Düştü

Son dakika spor haberi... Karadeniz Fırtınası'nda sol bek için sürpriz bir isim daha gündeme geldi.

Trabzonspor Savunmada Aynı Dili Konuşmak İçin Brezilyalı Sol Bekin Peşine Düştü

 

Trabzonspor, Bayer Leverkusen'in tecrübeli yıldızı Wendell Borges'in peşine düştü. Trabzon, Alman ekibinin gelecek sezon kadro planlamasında yer almayan yıldız için önümüzdeki hafta girişimlerde bulunacak. Abdullah Avcı da onu çok istiyor.

Yeni sezon öncesinde transfere hızlı bir giriş yapan Trabzonspor, Gervinho ve Bruno Peres hamleleriyle ses getirmişti. Karadeniz Fırtınası, sol bek için de gündemine yıldız bir ismi aldı...

Tskulis.com muhabirinin haberine göre; Bordo- Mavililer, geçen sezon kiralık olarak forma giyen Marlon'un boşluğunu vatandaşı Wendell Borges ile doldurmayı planlıyor. Bayer Leverkusen'de forma giyen yıldız oyuncu Borges'in sözleşmesi 2022 yılında sona eriyor.

TRABZONSPOR SAVUNMADA AYNI DİLİ KONUŞACAK

Trabzonspor savunmada aynı dili konuşmak için de transfer girişimine dikkat ediyor. Savunmanın ortasında Brezilyalı Vitor Hugo ile Portekizli Edgar Ie görev alırken, transfer döneminin açılmasıyla Roma'dan Brezilyalı sağ bek Bruno Peres'i transfer etti. Şu ana kadar oluşan savunma tandemi aynı dili konuşuyor. Trabzonspor sol beke de Brezilyalı Wendell Borges'i transfer ederek savunmada aynı dili konuşmayı hedefliyor.

Wendell Borges

2 MİLYON EURO'LUK TEKLİF YAPACAK

Alman ekibi Leverkusen 27 yaşındaki Borges'in önümüzdeki sezon kadrosunda düşünmüyor. Bu nedenle transferde Trabzonspor'un işi daha kolay olacak. 1 yıl daha sözleşmesi bulunan yıldız oyuncu için Bordo-Mavililer'in 2 milyon Euro'luk bir teklif yapacağı öğrenildi. Alman ekibinin bu teklifi kabul etmesi bekleniyor.

SOL BEKTE BAŞKA ADAYLAR DA VAR

Trabzonspor'un sol bek adayları Wendell Borges ile sınırlı değil... A Milli Takım forması giyen Umut Meraş ve Norveçli Birger Melling diğer adaylar...Teknik Direktör Abdullah Avcı Marlon'un ayrılışı sonrasında sol beke acilen transfer istiyor. Yönetimin önümüzdeki hafta sol bek transferini sonuçlandırması bekleniyor.