Trabzonspor Marek Hamsik'e Teklifini Sundu Beklemeye Geçti

Trabzonspor transfer gündeminin çok konuşulan ismi Marek Hamsik'e teklifini sunup, beklemeye geçti.

Trabzonspor Marek Hamsik'e Teklifini Sundu Beklemeye Geçti

 

Transfer çalışmalarına devam eden Trabzonspor, Slovak yıldız Marek Hamsik ile görüşmelerini sürdürüyor. Bordo-mavili kulübün başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan, “Teklifimizi ilettik, maaş bütçesi olarak 1,5 milyon Euro belirledik. Şimdi haber bekliyoruz” dedi.

Trabzonspor’da transfer çalışmaları devam ederken, bordo-mavili yönetim, Slovak yıldız Marek Hamsik’i renklerine bağlamak için görüşmelerini sürdürüyor.
 

Bordo-mavili kulübün başkan yardımcısı Ertuğrul Doğan’ın yürüttüğü transfer çalışmaları için görüşmeler sürerken, Slovak futbolcunun ilk etapta 4,5 milyon Euro istediği ve pazarlıkların devam ettiği öğrenildi.

Geçen hafta yapılan görüşmelerde Hamsik’in menajerlerine Trabzonspor’un maaş barajının 1,5 milyon Euro olduğu ve bunun üzerine çıkılmasının mümkün olmadığı bilgisini verdiklerini belirten Ertuğrul Doğan, haber beklediklerini belirterek, “İlk görüşmemiz sonrasında rakamı 3,5 milyon Euro ya düşürdüler fakat maaş ödemesi olarak böyle bir rakamı vermemiz mümkün değil. Trabzonspor yönetim kurulunun maaş rakamı olarak belirlediği 1,5 milyon Euro’nun üzerine çıkamayız. Bu kararımızı onlara da bildirdik, şimdi cevap bekliyoruz” dedi.

EN DOĞRU KARAR İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Trabzonspor’da bu sezon gelecek oyuncuların yanı sıra takımdan ayrılması gündemde olan futbolcuların da olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Doğan, “Mümkün olduğunca belirlediğimiz bütçenin dışına çıkmak istemiyoruz. Takımdan ayrılacak oyunculardan gelecek parayla daha iyi bir transfer dönemi geçirmeyi arzu ediyoruz. Şu an için hiçbir oyuncumuzla ilgili kesinleşen bir şey yok. Birçok oyuncumuz için hatırı sayılır kulüplerden teklifler almaya devam ediyoruz. Yönetim kurulu olarak en doğru kararı vererek, Trabzonspor’u gelecek sezon zirve yarışında tutacak bir takım kurmak istiyoruz” diye konuştu.

TEKLİFİN DETAYLARI BELLİ OLDU!

Trabzonspor, Marek Hamsik'e 2+1 yıllık sözleşme teklifinde bulundu. Oyuncuya 2021-2022 sezonu için yıllık 1.3 milyon  euro +300 bin euro imza parası, 2022-2023 yılı için 1.2 milyon euro +200 bin euro imza parası, 2022 -2023 yılında toplamda 25 maç ve üstü maça çıkarsa +1 yıllık opsiyon devreye girer ve sözleşme otomatik olarak yenilecek şekilde sözleşme sundu. Trabzonspor kulübü Marek Hamsik'in vereceği kararı beklemeye geçti.