Trabzonspor Büyük Temizliğe Hazırlanıyor! İşte Trabzonspor'dan Ayrılacak İsimler!

Trabzonspor bu sezon şişkin kadroyu sıfırlamaya çalışıyor. Kadroda düşünülmeyen oyuncuların bir kısmı kiralık bir kısmı bonservisi ile gönderilmeye hazırlanılıyor.

Trabzonspor Büyük Temizliğe Hazırlanıyor! İşte Trabzonspor'dan Ayrılacak İsimler!

 

Trabzonspor bu sezon kadroda düşünülmeyen Abdulkadir Parmak, Erce Kardeşler, Yunus Mallı, Murat Cem Akpınar, Arda Akbulut, Fode Koita, Trondsen, Flavio, Salih Kavrazlı ve Diabate'ye istedikleri kulüplerle transfer görüşmeleri yapabilmeleri konusunda izin verildi.

Koita: Trabzonspor ile 2 yıl daha sözleşmesi olan isimle bu sezon yollar ayrılacak. Süper Lig'den birçok talibi olan Koita, Trabzonspor'dan 1.1 milyon euro maaş ve 330 bin euro imza parası alıyor. Oyuncuya, Giresunspor, Ümraniyespor ve İstanbulspor'un ilgisi var.
Yıllardır Uğurcan Çakır'ın gölgesinde kalan başarılı kaleci Erce Kardeşler, bu sezon takımdan ayrılmak için izin istedi. Avrupa’dan ve Süper Lig'den birçok takımın radarında olan Erce forma girebileceği bir takıma gitmek istiyor. Erce Kardeşler Trabzonspor'dan yıllık 2.1 milyon TL kazanıyor.
Büyük umutlarla kadroya katılan Trondsen, yaşadığı sakatlıklardan dolayı bir türlü istenileni veremedi. Trabzonspor, Trondsen'e yıllık 750 bin euro maaş ödüyor.
Abdullah Avcı ile Galatasaray maçında yaşadığı sorundan sonra kaybettiği formasına bir türlü kavuşamadı. Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını Kayserispor'da geçiren Parmak'a bu sezon takımda düşünülmediği belirtildi. Abdülkadir Parmak, Trabzonspor'dan yıllık 5.5 milyon TL para kazanıyor.
Trabzonspor uzun uğraşlar sonucu Brezilya'dan 1 milyon euro'ya kadrosuna kattığı Flavio, geçen seneyi Giresunspor'da geçirdi. Bu sezon da İtalya ve Fransa'dan talipleri olan Flavio'nun önümüzdeki sezonu da Giresunspor'da geçirmesi bekleniyor. Başarılı orta saha futbolcu Flavio, Trabzonspor'dan 650 bin euro yıllık maaş alıyor. 
Süper Lig'de kendini Sivasspor ile tanıdan Diabate, Premier Lig ekiplerinden Leicester City'den 1.5 milyon euro bonservis ile Trabzonspor'un kadrosuna katıldı. İlk senesinde Abdullah Avcı ile yıldızı barışmayan orta saha futbolcusu ilk olarak Göztepe'ye kiralandı. Geçtiğimiz sezonu da Giresunspor'a tamamlayan Diabate, başarılı bir performans ortaya koydu. Trabzonspor'dan yıllık 1 milyon euro kazanan Diabate, Abdullah Avcı tarafından kadroda düşünülmüyor.
Abdullah Avcı'nın ilk transfer sezonunda kadroya kattığı Yunus Mallı, bir türlü istenilen performansı veremedi. Geçtiğimiz sezon başı yaz ayını antrenman yaparak geçirmiş olsa da Abdullah Avcı tarafından kendisine verilen şansı bir türlü kullanamadı. Trabzonspor, Yunus Mallı için bonservis ödemezken, yıldız isme yıllık 10 milyon TL maaş ödüyor. 

 

Kocaelispor'un PTT 1. Ligi'ne çıkmasına verdiği katkı ile isminden söz ettiren Murat Cem Akpınar Abdullah Avcı'nın en çok umutlu olduğu isimlerden biriydi. Rotasyonda kendini fazla şans bulamayan Murat Cem Akpınar, Süper Lig ve PTT 1. Lig takımlarının gözdesi olduğu biliniyor.
Trabzonspor'un Altınordu'dan büyük umutlarla kadrosuna kattığı Salih Karvazlı yaşadığı ağır hastalıktan sonra bir türlü eski performansına kavuşamadı. Bu sezon kısa bir süre Trabzonspor U-19 forması giyen Salih Karvazlı, bu sezon kiralık olarak gönderilmesine kesin gözü ile bakılıyor.
Trabzonspor'un gelecekteki kalecisi olarak görülen Arda Akbulut'a kendisine bu sezon oynayabileceği bir kulüp bulması konusunda bilgi verildi. Genç kaleci tecrübe kazansın diye bu sezon kiralık gönderilecek.