Trabzonspor'un Yıldızı Marek Hamsik’in Sakatlık Geçmişi!

Trabzonspor’un Slovak yıldızı Marek Hamsik’in sezon başından beri gösterdiği performans bütün taraftarı mutlu etti. Özellikle yaşından dolayı yoğun tempoyu kaldıramayacak düşüncesi hakim olmasına rağmen Hamsik herkesi şaşırttı!

Trabzonspor'un Yıldızı Marek Hamsik’in Sakatlık Geçmişi!

 

Trabzonspor'da dikkat çeken isim Marek Hamsik, 40 günde 10 maça çıkan 34 yaşındaki yıldız futbolcu, istikrarıyla gençlere ders veriyor. Maçların büyük kısmında 90 dakikaya yakın süre sahada kalan tecrübeli oyuncu, milli karşılaşmalar nedeniyle izinsiz devam ediyor. Sezon başında kadroya katılan Slovak oyuncu Marek Hamsik, 34 yaşında olmasına rağmen takımda şu ana kadar en fazla süre alan isim olmayı başardı. Son oynanan Kasımpaşa maçında da 90 dakika sahada kalan ve yüzde 95'lik isabetli pas yüzdesi yakalayan Marek Hamsik, 40 gün içerisinde 10. maçına çıktı. Bu karşılaşmalardan 8'ini Trabzonspor forması ile oynayan Hamsik 2 kez de milli takımda boy gösterdi.

Marek Hamsik 

 

SAKATLIK GEÇMİŞİ!

Marek Hamsik üst düzey futbol oynamasına rağmen sakatlık gibi bir sorunu neredeyse olmadı. Marak Hamsik, Napoli'de oynadığı 2013-2014 sezonu dahil 6 sezonda sadece 16 maç kaçırdı sakatlığı dolayısıyla. Marek Hamsik 2018-2019 sezonundan sonra iki kez sakatlık geçirdi ve bu sakatlıklar toplamda 30 gün sürdü. Ünlü yorumcu Haldun Domaç Marek Hamsik için “Napoli'de oynadığı 9 sezonda kendisinin hiç yedeği olmadı. Çünkü hiç sakatlık sorunu yaşamadı. Bunun Trabzonspor'da da devam edeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Marek Hamsik’in sakatlık geçmişi
Marek Hamsik'in detaylı sakatlık geçmişi