Trabzonspor'un Yeni Transferi Doğucan Haspolat'ın Dikkat Çeken Performansı!

Trabzonspor'un yeni transferi Doğucan Haspolat kimdir? Trabzonspor'un transfer görüşmelerine başladığını KAP'a duyurduğu Doğucan Haspolat, Trabzonspor'un şampiyon olduğu geçen sezon en fazla pas arası yapan futbolcu oldu.

Trabzonspor'un Yeni Transferi Doğucan Haspolat'ın Dikkat Çeken Performansı!

 

Süper Ligin şampiyona Trabzonspor, bugün transfer defterini hızlı bir şekilde açtı. Bordo - Mavililer toplamda 4 oyuncuyu Kamu Aydınlatma Platformuna bildirdi.  
Trabzonspor’un bildirdiği oyunculardan biri de Kasımpaşa’nın orta sahası Doğucan Haspolat oldu.  

Hollanda’da yetişen orta saha ve ön libero bölgesinde görev alan Doğucan, sağ ayaklı bir oyuncu.  1.77 boyundaki oyuncu, Hollanda’da da Excelsior Jeugd takımında futbola başladı. Ardından 2020 yılında Kasımpaşa kulübüne 300 bin Euro’ya transfer olan Doğucan, yükselişini de Türkiye’de gerçekleştirdi. 

Doğucan Haspolat Excelsior Jeugd formasıyla

KASIMPAŞA'DA PARLADI

Kasımpaşa’ya transfer olduğunda 325 bin Euro değerinde olan oyuncu, burada geçirdiği süre sonrasında şu anki piyasa değeri 2 Milyon Euro’ya kadar yükseldi. Geçen sene Kasımpaşa ile birlikte Türkiye kupası dahil 34 karşılaşmaya çıkan Doğucan, toplamda 3 bin 43 dakika süre aldı.  Doğucan, geçen sene Kasımpaşa formasıyla 1 gol ve 1’de asiste imza attı. 
Daha çok defansın bir orta saha olan ve ön libero bölgesinde görev alan Doğucan, Hollanda U17 ve U 18 Milli Takımlarında da toplamda 20 maçta görev aldı. Ardından Türkiye U21 takımı tarafından çağrılan Doğucan, burada da toplamda 5 maçta görev alabildi. 

Doğucan Haspolat

KAZANDIĞI İKİLİ MÜCADELELERLE DİKKAT ÇEKİYOR

Trabzonspor’un orta sahada defansın olarak alternatifli bir kadro kurmaya çalışırken Doğucan’da burada önemli görevler üstlenmesi bekleniyor. Henüz 22 yaşındaki oyuncu olan Doğucan’ın transfer maliyetinin ise önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. 

Doğucan’ın Kasımpaşa ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyordu.

Doğucan, geçen sene Kasımpaşa’da ki performansında özellikle kazandığı ikili mücadelelerle dikkat çekmişti. Hücum oyuncularının arkasında süpürücü görevi gören oyuncu bu noktada başarılı bir grafik çizmişti. 

Doğucan Haspolat Milli Takımın alt kategorilerinde forma giydi.

 

SÜPER LİGİN EN FAZLA PAS ARASI YAPAN OYUNCUSU

Doğucan ayrıca 2021 - 22 sezonunda ligde sezonun en fazla pas arası yapan Türk oyuncusu oldu. 


Opta’nın verilerine göre, 31 maçta yüzde 82.1 pas yüzdesiyle  oynayan Doğucan, Sahipsiz top kazanma 171, kazandığı ikili mücadele 134, pas arası 66 ve top kapma da 33 olarak kayıtlara geçtiği ifade edildi.