Trabzonspor'un Kadrosuna Katmaya Çalıştığı Genç Oyuncu Almanya'ya Yolcusu

Trabzonspor'un kadrosuna katmak için büyük uğraş verdiği Ömer Faruk Beyaz, Almanya'nın köklü kulüplerinden Stuttgart ile anlaşma sağladı.

Trabzonspor'un Kadrosuna Katmaya Çalıştığı Genç Oyuncu Almanya'ya Yolcusu
 

Fenerbahçe'nin sözleşme yenileme görüşmelerinden sonuç alamadığı genç orta saha oyuncusu Ömer Faruk Beyaz, Bundesliga ekiplerinden Stuttgart ile anlaştı.

Ömer Faruk Beyaz


Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Futbolcumuz Ömer Faruk Beyaz, Almanya'nın VfB Stuttgart kulübüyle anlaşmaya varmıştır. Sezon sonu kulübümüzle sözleşmesi sona erecek olan Ömer Faruk Beyaz'a bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz." denildi.
Stuttgart Kulübü de 17 yaşındaki oyuncuyla 5 yıllık sözleşme imzalandığını resmen duyurdu. 

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Ömer Faruk Beyaz: "Bana duydukları güven için Stuttgart'a teşekkür ediyorum. Ailemle ve yönetim ekibimle birlikte bu kararı verdik çünkü Stuttgart, genç oyunculara odaklanan bir kulüp. İlk günden itibaren, güvenlerinin karşılığını vermek için elimden geleni yapacağım."

BÜYÜK YETENEK

Stuttgart sportif direktörü Sven Mislintat: "Ömer, olağanüstü bir yetenek ve kendi yaş grubunda Avrupa'da en çok aranan oyunculardan biri. Bu yaşında Fenerbahçe'de ve Türkiye U21 milli takımında oynamış olması, ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunun göstergesi."

Ömer Faruk Beyaz Stuttgart formasıyla