Trabzonspor'un Gündemi Diabate'nin Geleceği

Trabzonspor'da gözler Diabate'de! Oyuncu için Göztepe'deki belirsizliğin ortadan kalkmasına bekleniyor. Ayrıca Diabate'yi kadrosuna katmak için nabız yoklayan Rizespor'daki belirsizliğin de ortadan kalkması ile Diabate ile alakalı daha somut girişimler olacağı tahmin ediliyor.

Trabzonspor'un Gündemi Diabate'nin Geleceği

 

Spor Toto Süper Lig'i 4. sırada noktalayan Trabzonspor, transfer çalışmalarına hız verdi. Fırtına, Gervinho ve Bruno Peres transferlerini bitirirken en az 3 ismi daha kadrosuna katmak istiyor. Bu isimlerden birisi de Göztepeli Diabate. İşte transferin detayları.

Sezonun devre arasında Fousseni Diabate'yi Göztepe'ye kiralık gönderen Trabzonspor, İzmir ekibinden haber bekliyor.

Göztepe'nin teknik direktör Ünal Karaman, Malili yıldızdan memnun ve takımda kalmasını istiyor. Ancak Göztepe'de başkan belirsizliği var.
Mehmet Sepil görevi bırakacağını açıklasa da, henüz bu konu net değil.

Alınan bilgilere göre Bordo-Mavili yönetim gelişmeleri yakından takip ediyor.

Diabate 

DİABATE İÇİN RİZESPOR DA İSTEKLİ

Gelecek sezon küme düşme sıkıntısı yaşamak istemeyen Karadeniz ekibi Rizespor da Diabate için nabız yokluyor. Trabzonspor ile bir görüşme gerçekleştiren Rizespor Yönetimi, Diabate'nin şartlarını sordu. Fakat Rizespor'da da yönetim belirsizliği yaşanıyor. Alınan bilgiye göre Diabate Trabzonspor'a geri dönmek istemiyor, yoluna çok mutlu olduğu İzmir'de devam etmek istiyor.

TRABZONSPOR BÜYÜK YATIRIM YAPTI

Trabzonspor geçtiğimiz sezon başı Premier Lig'den 1.5 milyon Euro bonservis bedeli ve 1 milyon Euro maaşla büyük yatırım yaparak kadrosuna kattığı Diabate'den zarar etmek istemiyor. Trabzonspor Yönetimi, Diabate'yi en zararla elden çıkarmayı düşünüyor. Eğer istenilen teklifler gelemezse, futbolcu Trabzonspor kadrosuna dahil edilecek.