Trabzonspor'un Giresunspor'da Yıldızlaşan Diabate Planı Belli Oldu!

Trabzonspor’un kiralık gönderdiği Diabate performansıyla umut verdi ve transferi için yeşil ışık yaktı.

Trabzonspor'un Giresunspor'da Yıldızlaşan Diabate Planı Belli Oldu!

 

Trabzonspor’un daha fazla forma şansı bulması için GZT Giresunspor’a kiraladığı Fousseni Diabate gösterdiği performans ile umut verdi.

GZT Giresunspor ile 34 karşılaşmada 6 gol 3 asistlik katkı sağlayan Diabate takımın en skorer oyuncuları arasında yerini aldı.

TRABZONSPOR'UN ELİ GÜÇLENDİ

Bordo mavili takımda forma şansı bulmakta zorlanan ve maliyeti ciddi sorun haline dönüşen Diabate yeniden kendini kanıtlayarak geleceğe yönelik umut verdi.

GZT Giresunspor’un da gelecek sezon için kadrosunda tutmayı planladığı Malili futbolcunun bordo mavili takım ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.
Diabate, Trabzonspor ile yalnızca 7 karşılaşmada süre alırken skor katkısında bulunamamıştı.

 

Diabate bu sezon özellikle ilk devre gösterdiği performansla Giresunspor'un Süper Lig'de kalmasına büyük bir katkı sağladı. 

 

TRABZONSPOR KADRODA DÜŞÜNMÜYOR

Trabzonspor'da teknik direktörü Abdullah Avcı'nın kadroda düşünmediği Fousseni Diabate gösterdiği performansla transferi için bordo mavili takımın elini güçlendirdi.
Bordo mavili takım gelecek sezon Diabate'ye gelebilecek teklifleri değerlendirmeye alacak.

Diabate Trabzonspor'a transfer olduğu sezon,  sezon başı kampına katılamadığı için fiziksel olarak hazır hale gelemedi. Abdullah Avcı, sahada fiziksel olarak istenileni vermeyen futbolcuyu kadro dışı bırakmıştı. Diabate, hem Göztepe'de hem de Giresunspor'da gösterdiği performansla Süper Lig'deki rüştünü ispat etti.