Trabzonspor'un Devre Arası Transferleriyle Maaş Bütçesi Ortaya Çıktı!

Trabzonspor'da gelen ve giden futbolculardan sonra güncel maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı.

Trabzonspor'un Devre Arası Transferleriyle Maaş Bütçesi Ortaya Çıktı!Trabzonspor devre arası kadrosuna Kouassi, Edin Visca, Puchaz ve Yusuf Erdoğan'ı katarken, Yusuf Sarı, Abdülkadir Parmak ve Edgar Ie ile yollarını ayırdı. 

Trabzonspor'da yaşanan ayrılık ve kadroya katılan futbolcularla birlikte ortaya çıkan güncel maaş bütçesi derledik. Sizin için oyuncuların aldığı maaş ve imza paralarını hesaplayıp, güncel rakamı ortaya çıkardık. İşte detaylar... 

Trabzonspor devre arası transferin en hareketli takımlarından biri oldu. Özellikle Edin Visca transferi ile bütün dikkatleri üzerine çeken bordo-mavililer, Çin'den Kouassi'yi, Almanya’nın Union Berlin takımından sol bek Puchaz'ı ve Kasımpaşa'dan eski futbolcusu Yusuf Erdoğan'ı kadrosuna kattı. 

Trabzonspor'un Çin Ligi'nden kadrosuna kattığı Kouassi'ye bonservis bedeli ödemezken, oyuncuya 1 milyon euro maaş ve Trabzonspor'da oynadığı her yıl için de 400 bin euro imza parası ödeyecek. Union Berlin’den kiralanan sol bek Puchaz için ise 200 bin euro kiralama bedeli ödenirken, yarım sezon için 400 bin euro maaş ödenecek. Kasımpaşa'dan kadrosuna kattığı Yusuf Erdoğan için 500 bin euro öderken, oyuncuya yıllık 7 milyon TL ödeyecek. Başakşehir'den kadrosuna kattığı Süper Lig'in yıldızları Edin Visca için kulübü Başakşehir'e 3 taksitle 4.3 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Süper yıldız Edin Visca'ya ise yıllık 1.5 milyon euro maaş ödeyecek. 

TAVAN MAAŞ 1.5 MİLYON EURO  

Trabzonspor geçtiğmiz sezon maaş konusunda tavan maaş olarak 1.5 milyon euro belirleyen Trabzonspor Yönetimi en yüksek ücreti Nwakaeme’ye verme kararı aldı. Sosa’nın takımdan ayrılmasından sonra 1.5 milyon euro barajı aşılmadı. Ama bonservissiz transfer edilen futbolculara imza parası verilerek, maaşlar 1.5 milyon euro seviyesinde tutuldu. Son olarak kadroya dahil edilen Gervinho’ya 1.5 milyon euro maaş verilirken, herhangi bir bonservis bedeli ödenmediği için 600 bin euro imza parası ödendi. Aynı şekilde Roma’dan bonservissiz transfer edilin sağ bek Bruno Peres için de 1.3 milyon euro maaş ödenirken, 500 bin euro imza parası verildi. Marek Hamsik ise 1.5 milyon euro maaş alırken, 700 bin euro imza parası ödendi. Fode Koita ile de 1.2 maaş 300 bin euro imza parası ödendi. Devre arası Çin'den bedelsiz olarak kadroya katılırken, 1 milyon euro maaş ve 400 bin euro imza parası ödenecek. Serbest statüde kadroya katılan Dorukhan Toköz'e 9 milyon ₺ maaş, 7 milyon ₺ de imza parası ödenecek. Uygulanan bu yöntemle birlikte geçtiğimiz sezon başı belirlenen 1.5 milyon euro maaş bütçesi aşılmadan yola devam ediliyor. Şu ana kadar bonservis bedeli ödenerek transfer edilen hiçbir futbolcuya 1.5 milyon euro üstü maaş ödenmedi. 

İMZA PARALARI  

Trabzonspor, bonservisi elinde olan oyunculara imza parası ödeyerek ikna etti. Marek Hamsik’i ikna etmek için 700 bin euro, Bruno Peres'i ikna etmek için 500 bin euro, Gervinho'u ikna etmek için 650 bin euro ve Koita'ı ikna etmek için 333 bin euro imza parası ödeyecek. Devre arası transfer edilen Kouassi için bonservis bedeli ödemezken 1 milyon maaş verilirken, imza parası olarak da 400 bin euro ödeyecek. Oyunculara ödenen yıllık imza parası 2 milyon 580 bin euro ediyor. Trabzonspor, bu imza paralarını oyuncular Trabzonspor formasını terlettiği sezonlarda oynayacak. Bunun yanında geçtiğmiz devre arası bedelsiz olarak kadroya katılan Yunus Mallı 3.7 milyon TL imza parası alıyor. Bu sezon  kadroya dahil olan Dorukhan Toköz ise yıllık 7 milyon TL imza parası alacak. Bu imza paraları da futbolcular Trabzonspor forması giydiği sezonlarda almaya devam edecek. Bu iki oyuncunun aldığı yıllık imza parası 10.7 milyon TL tutuyor. 

BURSASPOR'DAN PAKET TANSFERLER 

Trabzonspor, genç futbolcular Taha Altıkardeş, Kerem Şen ve Batuhan Kör için Bursaspor’a bonuslar hariç 29 Milyon TL ödedi. Enis Destan için ise Altınordu'ya 600 bin euro ödeyen Trabzonspor, Emrehan Gedikli için de Bayern Leverkusen 800 bin euro ödeyecek. 

Trabzonspor’un güncel maaş tablosu;  

Anthony Nwakaeme: 1.5 milyon euro  

Marek Hamsik: 1.5 milyon euro  

Gervinho:  1.5 milyon euro  

Andreas Cornelius: 1.5 milyon euro  

Edin Visca: 1.5 milyon euro

Vitor Hugo: 1.3 milyon euro  

Djaniny Semedo: 1.3 milyon euro  

Bakasetas: 1.25 milyon euro  

Bruno Peres: 1.2 milyon euro  

Fode Koita: 1.1 milyon euro

Kouassi: 1 milyon euro

Fousseini Diabate: 500 bin euro  

Dorukhan Toköz: 9 milyon TL  

Abdülkadir Ömür: 9 milyon TL  

Uğurcan Çakır: 9 milyon TL  

Yunus Mallı: 8.9 milyon TL  

Yusuf Erdoğan: 7 milyon TL 

Anders Trondsen: 750 bin euro  

Flavio Mederios: 150 bin euro  

Berat Özdemir: 5 milyon TL 

İsmail Köybaşı: 5 milyon TL 

Emrehan Gedikli: 4.5 milyon TL 

Taha Altıkardeş: 3 milyon TL 

Kerem Şen: 3 milyon TL 

Batuhan Kör: 3 milyon TL 

Enes Destan: 2.75 milyon TL 

Hüseyin Türkmen: 2.6 milyon TL  

Erce Kardeşler: 2.1 milyon TL  

Serkan Asan: 2 milyon TL  

Arda Akbulut:  330 bin TL  

Murat Cem Akpınar: 110 bin TL   

Salih Karvazlı: 110 bin TL  

Muhammet Taha Tepe: 110 bin TL  

Trabzonspor yabancılara 16 milyon euro maaş öderken, yerli isimlere ise 76 milyon TL 500 bin TL maaş ödemesi gerçekleştiriyor. Yabancılara ödenen yıllık imza parası 2 milyon 580 bin euro ödenecek. Yerli futbulculara yıllık imza parası ise 10.7 milyon TL ödenecek.