Trabzonspor'un Asbaşkanı Ertuğrul Doğan'dan Çok Özel Açıklamalar!

Trabzonspor'un şampiyonluğunun gizli kahramanı olarak bilenin Asbaşkan Ertuğrul Doğan'dan şampiyonluk sonrası çok özel açıklamalar.

Trabzonspor'un Asbaşkanı Ertuğrul Doğan'dan Çok Özel Açıklamalar!

Trabzonspor Asbaşkanı Ertuğrul Doğan, Trabzonspor'un şampiyonluğuna ve gündeme dair çok özel açıklamalarda bulundu. Trabzonspor Asbaşkanı Ertuğrul Doğan: "Taraftarımız gerçekten inanılmaz bir sevgi yumağı ortaya çıkardı. Dünyanın en büyük şehir takımı olduğumuzu gösterdik. Buna benzer bir şampiyonluk kutlaması yoktur. Şu anda dünya Trabzonspor'u konuşuyor. Uğurcan bizim kardeşimiz. Bana sorsan ömür boyu Trabzon'da kalsın derim. Ama her oyuncumuzun gelecek planlaması var. Uğurcan'a daha önce de teklifler geldi ama "Ben bu rakama gitmem" dedi. Uğurcan bu takımın sembollerinden. İnşallah o teklif gelmez." dedi. 

Uğurcan Çakır

 

HAMSİK KARAKTER!

Marek Hamsik’in Trabzonspor'a transferine değinen Ertuğrul Doğan: “Hamsik, dünyaya kendisini ispat etmiş bir oyuncu. İnanılmaz bir karakter ve futbolcu. Bizim 'İyi ki transfer ettik' dediğimiz oyunculardan bir tanesi. Ama Trabzonspor da ona hayatında göremeyeceği bir sevgi kattı. Kendisi de bunun farkında.” dedi.

Marek Hamsik şampiyonluk kutlamalarında çocuk gibi şendi!

 

EKSİKLER TAMAMLAMDI YİNE TAMAMLANACAK!

Şampiyonluk yolunda yapılan hamleler hakkında konuşan Ertuğrul Doğan: Biz eksiklerimizi gördük, onları tamamladık ve yolumuza devam ettik. Şu anda da eksiklerimizi gördük. Tekrar şampiyon olmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Hocamızın transfer listesi geldi, çalışıyoruz. Bu sene transfer çalışmalarına daha erken başladık." ifadelerini kullandı.

Kim giderse, kim kalırsa kalsın takım hep hazır olacak mesajı verildi.

 

NWAKAEME SKALANIN EN ÜSTÜNDE!

Trabzonspor'da Arap saçına dönen Nwakaeme konusuna değinen Asbaşkan Ertuğrul Doğan: “Biz Nwakaeme'ye takım içinde maaş skalasının en üst noktasını teklif ettik. Burada üst sınır Marek Hamsik'in aldığı ücret. Biz de kendisine bunu önerdik. İsterse kalır, isterse kalmaz. Ama biz kesinlikle kalmasını isteriz.” şeklind konuştu.

Trabzonspor'a çok şey kattı ama Trabzonspor da ona çok şey kattı. Ekonomik olarak hep skalasının en tepesine konuldu. Fakat artık ekonomik olarak şartları zorlar bir pozisyona geldi. Skala belli Marek Hamsik’in yanı. Eğer kabul ederse devam eder, eğer kabul etmezse bu ayrılık kaçınılmaz!

 

EKONOMİK SORUNLAR!

Türk ekonomisinin ve Türk futbolunun içinde bulunduğu ekonomik kriz için konuşan Ertuğrul Doğan: Türk futbolunun ekonomik problemleri çok büyüktü. Özellikle Bankalar Birliği anlaşması Türk futboluna inanılmaz fayda sağladı. O zamanki Bakanımız Berat Bey, tüm kulüplere aynı noktada durarak futbol camiasına ne kadar adaletli olduğunu bir kez daha gösterdi." dedi.

Berat Albayrak'ın Süper Lig kulüplerine sunduğu yapılandırma projesine en sadık kalan Trabzonspor, şu an ekonomik olarak en rahat kulüp olarak yoluna devam ediyor. Fakat Trabzonspor'un elinden sözleşmesi biten oyuncuları kadrosuna katmak için 1.5 milyon euro verilen futbolcuya 3.5 milyon euro verenler, TFF'nin açıklayacağı bütçeye şimdiden itiraz etmenin yollarını arıyor. 

 

ALBAYRAK GRUBU DA İSTEDİ!

Türkiye'deki en güçlü medya kuruluşlarından olan Albayrak medyanın desteğine de değinen Ertuğrul Doğan: Trabzonspor'un şampiyonluk sürecinde Albayrak ailesi tüm bireyleriyle ne kadar büyük Trabzonsporlu olduklarını, kötü günlerde bizimle dertlenerek gösterdiler. Manevi duygularıyla yanımızda oldular." ifadelerini kullandı.

TRABZONSPORLULAR TRABZONSPOR'A YAPILANI UNUTMAZ

Trabzonspor'un Asbaşkanı olmasının yanında koyu bir Trabzonspor taraftarı da olan Ertuğrul Doğan: Trabzonspor camiasının çıkarlarını her yerde savunacağız, Trabzonspor camiası da taraftarlarının haklarını her yerde savunur. Bu şehirde ona yapılan hiçbir şeyi unutmaz ve cevabını verir. Bunlar bizim istediğimiz şeyler değil. Ama zorunlu kalırsak yaparız." şeklinde konuştu.

Trabzonspor taraftarı arasındaki en mutlu insanlardan biri de Ertuğrul Doğan!