Trabzonspor'un Alioski Aşkı Bitmek Bilmiyor

Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek Leeds United'ın sol bek oyuncusu Alioski Trabzonspor gündemine geldi. Trabzonspor'un ilk teklifine sıcak bakmayan Alioski için ikinci bir teklif hazırlanıyor. Trabzonspor ikinci teklifi Trabzonspor'un eski İngiliz forveti Kevin Campbell ile yapmayı planlıyor.

Trabzonspor'un Alioski Aşkı Bitmek Bilmiyor
 

Bordo Mavili kulüpte sol bek arayışları devam ediyor. Kadrosunu yeni sezon öncesi güçlendirmek isteyen Bordo Mavililer de sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Alioski ismi gündeme geldi.Menajerler aracılılığyla iletişime geçilen ve 1.1 milyon Euro seviyelerinde bir rakam önerilen oyuncu cephesinin ilk etapta teklife sıcak bakmadığı gelen bilgiler arasında.

Alioski
Alioski

ŞİMDİLİK TÜRKİYE DÜŞÜNCESİ YOK

Piyasa değeri 4 milyon Euro seviyelerinde bulunan oyuncunun menajeri Alioski'nin ilk tercih olarak Türkiye’yi düşünmediğini ifade etti. Oyuncu daha önce Türkiye'den başka takımlarla da anılmıştı.

TRABZONSPOR İKİNCİ TEKLİF İÇİN HAZIRLANIYOR

Trabzonspor gelecek sezon güçlü bir kadro kurmak için çalışmalarına devam ederken gündemine gelen Leeds United'ın sezon sonu sözleşme bitecek Alioski için ikinci bir teklife hazırlanıyor. Trabzonspor, Alioski'nin menajerine yaptığı yıllık 1.1 milyon euroluk teklife sıcak bakılmadı. Alioski Türkiye hakkında ve Trabzonspor hakkında bilgisi olmadığı için bu transfere sıcak bakmadığı öğrenildi. Trabzonspor Alioski'nin menajerine, bizzat Alioski ile görüşmek istediklerini belirttiler. Trabzonspor ikinci teklifi eski İngiliz forveti Kevin Campbell ile yapmak istediği öğrenildi. İngiltere'de yorumculuk yapan Kevin Campbell'in Makedonyalı futbolcuyu tanıdığı ve Trabzonspor'a yardımcı olabileceğini belirttiği öğrenildi. 

Kevin Campbell ve Trabzonspor'un eski teknik direktörü Ünal Karaman
Kevin Campbell ve Trabzonspor'un eski teknik direktörü Ünal Karaman

KEVİN CAMPBELL: LEEDS TEKLİF GÖTÜRMEDİ

Leeds taraftarlarının 29 yaşındaki sol beke tepkisini değerlendiren Campbell, "İşin aslı şu ki; Leeds bir anlaşma teklif etmemiş. Alioski de geleceğini planlamış. Oyuncunun en önemli ayrıcalığı bu… Kulüp onu tutmak istiyorsa daha çok çabalamalıydı" ifadesini kullandı. Leeds ile haziranda bitecek 29 yaşındaki Kuzey Makedonyalı Alioski ile 32 maçta 3 gol, 1 asist yaptı.