Trabzonspor'a Koita ve Dorukhan Toköz İsyanları Başladı!

Dorukhan ve Koita'nın sakatlıkları kabak tadı vermeye başladı. Taraftar isyan etmeye başladı. Trabzonspor’un 30 milyon TL'si sokağa atıldı yorumları yapıldı.

Trabzonspor'a Koita ve Dorukhan Toköz İsyanları Başladı!

 

Trabzonspor'a sezon başında katılan Koita ve Dorukhan Toköz'ün bitmek bilmeyen sakatlıkları can sıkmaya başladı.

Yaz transfer döneminde kadroya katılan Dorukhan Toköz ve Koita'nın sürekli olarak sakat olmaları, kadroya girememeleri ve verilen ücretler dikkate alındığında kasaya zarar olarak yansımaya başladı.

Koita'nın sezon başı sakatlıkları ve sezon başladıktan sonra sekiz haftanın 4'ünü sakatlıkla kaçırması, Dorukhan Toköz'ün ise sekiz haftada sadece 7 dakika süre alıp diğer maçlarda kadroda olmaması Trabzonspor'a mali külfet olarak yansıdı.

TARAFTARLAR SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

2020/2021 sezonunda Dorukhan'ın 9 milyon TL garanti ücretinin olması, yıllık 7 milyon TL imza parası alması. Koita'nın ise yılda 15 milyon TL'nin üzerinde olan ücreti sürekli maç kaçırdıkları için oldukça dikkat çekmeye başladı.

Koita'nın ve Dorukhan'ın sezon boyu bu sakatlıklarının devam etmesi halinde, 1 yılda 30 milyon TL'nin sokağa atılması anlamına geliyor. 

Üstüne üstlük Trabzonspor'un daha dün Haziran ve Ağustos aylarına ait dönemde zarar açıklamasının ardından, bu gibi durumlar haneye eksi olarak yansıyor.
Dorukhan ve Koita'nın da bugün yapılan idmana da katılmamaları sosyal medyada gündem oldu. Taraftarlar, sakatlıkları kronik hale geliyorsa ara transfer döneminde iki futbolcunun da gönderilmesi gerektiği konusunda fikir birliği içinde.