Süper Lig'de Kalecilerin Performansı Göz Dolduruyor

Süper Lig'de yer alan yerli kaleciler bu sezon performanslarıyla göz doldurdu. Özellikle genç yaştaki file bekçilerinin iyi oyunları "Altın Jenerasyon" yorumlarına neden oldu. Zirvede Trabzonsporlu Uğurcan Çakır varken diğer kalecilerin de performansları dikkat çekiyor

Süper Lig'de Kalecilerin Performansı Göz Dolduruyor
 

Trabzonspor karşısında yaptığı 10 kurtarışla yıldızlaşan Kayserispor'un 18'lik file bekçisi Doğan Alemdar, herkesin gözünün tekrardan kaleci havuzuna çevrilmesine neden oldu

Süper Lig'de yerli kalecilerin kurtarış yüzdeleri

Süper Lig'de yer alan yerli kaleciler bu sezon performanslarıyla göz doldurdu. Özellikle genç yaştaki file bekçilerinin iyi oyunları "Altın Jenerasyon" yorumlarına neden oldu.

Doğan Alemdar


UĞURCAN KURTARIŞ YÜZDESİNDE LİDER

Son yılların en yetenekli yerli kalecilerine sahip olan A Milli Takım, yine çok sayıda alternatife sahip duruma geldi.
Trabzonspor'un 25 yaşındaki eldiveni Uğurcan 11, Beşiktaş'ın 20 yaşındaki file bekçisi Ersin 11 maçta kalesini gole kapatırken, Uğurcan 30 mücadelede yaptığı maç başına 3.2 kurtarış ve yüzde 76 olan kurtarış yüzdesiyle ligin en iyisi oldu.
Uğurcan'ı yüzde 75 ile Doğan Alemdar takip etti. Fenerbahçe'nin 22 yaşındaki kalecisi Altay ise yüzde 74'lük kurtarış oranına ulaşmayı başardı.

Altay kendine 3. sırada yer bulabildi

İRFAN CAN DA KENDİNİ GELİŞTİRDİ

Performansıyla dikkat çeken bir başka isim ise Göztepe'nin 22 yaşındaki file bekçisi İrfan Can Eğribayat oldu. İrfan, geride kalan haftalarda ağlarında 38 gol görürken, 8 maçta kalesinde geçit vermedi. Yüzde 71'lik kurtarış yüzdesi yakaladı.