Spor Yorumcuları Trabzonspor'un Muhteşem Geri Dönüşü Yorumladı!

Spor yorumcuları Trabzonspor'un Gaziantep FK karşısındaki geri dönüşünü yorumladı.

Spor Yorumcuları Trabzonspor'un Muhteşem Geri Dönüşü Yorumladı!

 

YAZARLARDAN TRABZONSPOR YORUMLARI

Spor yazarları, Trabzonspor'un Gaziantep FK'yi 2-0 geriden gelip 3-2 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.


"ÖLÜ TOPRAĞINI ATTI"

ERMAN TOROĞLU: Trabzonspor üzerindeki ölü toprağını kısmen atmış durumda ama tamamen değil... Bordo-mavili takımın daha hareketli, daha baskılı ve etkili oynaması lazım. Hamsik'le Bakasetas'ı hücumda kullandıklarında arka taraf zaaf veriyor. O dengeyi nasıl kurarlar, bu Abdullah Avcı'ya bağlı... Çünkü rakip, orta alandan çabuk çıkarsa Trabzonspor kalesinde tehlikeli oluyor. Üçüncü golde faul bekliyorlar ama devam kararı doğru. Gaziantep'in 5 numarası, Gomez'i itiyor. O da 8 numaraya çarpıyor.

"HAKEM KARARLARI DOĞRU"

AHMET ÇAKAR: Trabzonspor 2-0 mağlup duruma düştüğü maçı biraz da şansıyla kazandı. Düşünebiliyor musunuz, ilk 10 dakikada Trabzon 2-0 mağlup. Ama ardından mükemmel oynamaya başladılar. Adeta tek kale ve önce Trezeguet, arkasından da Bakasetas ile beraberliği buldular. Fakat ikinci yarı ne hikmetse Trabzonspor durdu. Ne top kazanabildi ne de baskı uygulayabildi. Maç böyle bitti bitiyor derken, +7'de Bartra'nın golü geldi. Bu gol çok tartışılır ama görüşüm o ki Maxi Gomez rakibini itiyor gibi gözükse de Gomez'i iten bir Gaziantepli oyuncu var. İlk yarıda da Trabzonspor'un kazandığı penaltı doğru karar. Her ne kadar top vücuttan sekse de Gazianteplinin açık olan kolu ile temas ediyor. Buna karşılık yerden sekip Trezeguet'nin kapalı koluna çarpan top ise penaltı değil, burada da karar doğru.

"YOĞUNLAŞMASI GEREKEN KONULAR"

CEMAL ERSEN: Skordan bağımsız söylüyorum; Trabzonspor bu sezon ilk bölgede ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bireysel hatalar can yakıyor. Üstelik bunlar giderek artıyor. Avcı’nın krize bir an önce çözüm bulması lazım. Yoksa her maçta böyle stres yaşaması kaçınılmaz olur. Trabzonspor deneyimli bir ekip. Ancak geçen sezondan sonra takımın yarıdan fazlası değişti ve yenilerin uyum süreci sancılı geçecek. Bakın; kimyası ile oynanan bir takımdan söz ediyoruz. Üstelik taraftarın bilmediği ama takım içinde yaşanan sorunlar var. Örneğin; sonradan giren oyuncuların performansı. Ne kadar katkı sağladıkları ortada. Sanırım yönetimin ve teknik direktörün üzerine yoğunlaşması gereken konular artıyor.


"AVCI BU LİGİN MOURINHO'SU"

ZEKİ UZUNDURUKAN: Trabzonspor'un bu maçtan dersler çıkarması lazım. Neden bu kadar kolay goller yeniyor? Neden maçların ilk yarıları, rakip üzerinde baskı kurulamıyor? Neden yeni transferler (Trezeguet hariç) hâlâ takıma yeteri kadar katkı veremiyor? Neden bu takım yavaş oynuyor? Abdullah Avcı, bu ligin Mourinho'su... Hocanın mutlaka bir bildiği var. Ama geçen yıl şampiyon olan Trabzonspor'da beklentiler yükseldi. Taraftarlar, güzel futbol istiyor. O yüzden geçen sezon tıklım tıklım dolan statta boşluklar göze çarpmaya başladı. Oysa Trabzonspor'un en büyük ateşleyici gücü taraftarı. Trabzonspor, milli maç arasına moralli girdi. Ama Abdullah hoca ve öğrencilerinin kat etmesi gereken çok yol var. Bordo-mavililerin çok çalışması gerekiyor çok.


"ORTA SAHANIN 3 PUANI"

İSKENDER GÜNEN: En önemli sorunlardan biri, savunmanın iki kenarından ofansif anlamda yetersizlikler var. Bir de hala öndeki oyuncular, organizasyon ve final pasında istenilen düzeyde değiller. Bu mücadelenin, orta alandaki oyuncaların performansı ile 3 puan alınan bir maç olarak yorumlanması gerekmekte.


"SON SÖZÜ BARTRA SÖYLEDİ"

AKSAL YAVUZ: Bordo-mavililerin en büyük şansı; golleri maçın hemen yemeleri oldu. Zira önlerinde uzun bir zaman vardı ve bu zamanı da bilhassa ilk yarı çok etkili oynayarak önce beraberliği yakaladılar, son dakikada da Bartra son sözü söyleyerek noktayı koymuş oldu. Gaziantep FK gibi bir takım karşısında 0-2’den galip gelmek kolay değil… Zoru başardı Avcı’nın öğrencileri, moral buldular. Defansta yapılan hataları da milli arada konuşurlar artık…


"FEDAKARLIKLA GELEN GALİBİYET"

YUNUS EMRE SEL: Umut arkadaşlarına toplu-topsuz oyunlarla alan açan, fedakar bir oyun sergiledi. Ki bu, Trabzonspor hücum anlayışının ihtiyacını hissettiği bir fedakarlıktı. Benzer pozisyonlardan birinde Bakasetas hızla Trezeguet'ye golü attırdı, ardından baskıyı iyice artıran ev sahibi, kazandığı penaltıda skoru eşitledi. Erol Bulut'un öğrencilerinin sürekli kendilerini yere bırakmaları ve oyun dışı yöntemlerle oyunu yavaşlatmaları seyir zevkini azalttı. Bakasetas da şut tercihlerinde bencilleşince bu durağan oyunda rakibi çözebilmek çok mümkün görünmüyordu. Neyse ki oyun güneşi, sahada kamp yapma hevesindeki Erol Bulut'un öğrencilerinden değil, Trabzonspor'un bahtına doğdu. Milli araya girilirken kritik 3 puan geldi.