Son Hamleler İşe Yaramadı Trabzonspor'da Transfer Bitti!

Trabzonspor’da yaz transfer dönemi sona erdi.

Son Hamleler İşe Yaramadı Trabzonspor'da Transfer Bitti!

 

Transfer döneminde kadrosuna Andreas Cornelius, Dorukhan Toköz, Gervinho, Bruno Peres, Marek Hamsik, Fode Koita, Stefano Denswil, Manolis Siopis, İsmail Köyaşı gibi isimleri kadrosuna katan bordo mavililerde resmi teklif yapılan Azarovi, Toni Lato, Aoron Martin ve Bradaric'ten olumlu yanıt gelmeyince transfer dönemi kapandı.

2 OYUNCUYA BONSERVİS ÖDENDİ

Trabzonspor 9 oyuncudan Siopis’e 3 taksit halinde 1 milyon Euro, Cornelius’a 5 yıl vadeyle 5 milyon 100 bin Euro ödeyen Bordo Mavililer Dorukhan, Gervinho, Bruno Peres, Hamsik, Koita ve İsmail Köybaşı’nı ise bedelsiz olarak kadrosuna kattı.
Trabzonspor bu dönem içerisinde tek kiralık olarak aldığı oyuncu ise Denswill oldu. Bordo Mavili kulüp oyuncu için herhangi bir kiralama bedeli ödemedi.

Sezonu altyapıda veya başka takımlarda kiralık olarak geçiren Muhammet Taha Tepe, Ahmetcan Kaplan ve  Murat Cem Akpınar A takım kadrosuna dahil edilen isimler oldu. 

SADECE EKUBAN'DAN KAZANÇ SAĞLANDI

Yaz dönemi boyunca Trabzonspor’da önemli ayrılıklar yaşanırken tek bonservis Ekuban^dan kazanıldı. 1 milyon 800 bin Euro karşılığında Genoa’ya giden Ekuban’ın yanı sıra Diabate, Flavio, Abdurrahim Dursun, Anıl Başaran, Safa Kınalı, Koray Kılınç, Hakan Yeşil, Behlül Aydın, Farukcan Genç, Muhammet Akpınar, Kerem Baykuş, Tunahan Ergül, Taha Tunç, Atakan Gündüz kiralık olarak ayrıldı. 

Bordo Mavililer de Hosseini, Kamil Ahmet Çörekçi, Ahmet Cambaz, Campi, Mert Kurt ve Furkan Tütüncü ile yollar ayrıldı.