ŞAMPİYONLUK STRESİ DEĞİL ŞAMPİYONLUK REHAVETİ!

Trabzonspor'un Karagümrük karşısında oynadığı maçı yorumlayan Mustafa Mir Çolakoğlu, Yusuf Erdoğan'un formsuzluğuna ve Abdullah Avcı'nın yanlış kararlarına dikkat çekti.

ŞAMPİYONLUK STRESİ DEĞİL ŞAMPİYONLUK REHAVETİ!

 

Köşe yazarı Mustafa Mir Çolakoğlu Trabzonspor'un Karagümrük karşımdaki oyununu şu şekilde yorumladı:

Trabzonspor kendi evinde Göztepe'yi 4-2 yendikten sonra sezonu kafasında bitirdi, akıllarda şampiyonluk kutlandı. Aslında futbolcular böyle davranmakta haksız değiller. Çünkü son 4 haftada 9 puan kaybetmiş olmasına rağmen, hala en yakın rakibinin 11 puan önünde. Bu rahatlık oyuncuları mental olarak bir durağanlığa itti. Oyuncuların çoşkusu, heyecanı gitti. Bu heyecan eksikliği Teknik Direktör Abdullah Avcı'ya da yansımış olarak gözüküyor. 

YANLIŞ KARAR 45 DAKİKAYI YEDİ!

Abdullah Avcı, Karagümrük karşısında sol kanatta Nwakaeme’nin yerine Djaniny'i ile başladı. Djaniny'i yapacağı bildirmelerle destekleyecek oyuncu olarak Denswil'i tercih etti. Fakat Hüseyin Türkmen'in sakatlanması anında yaşanan olaylar hocanın yaptığı planı çöpe atmasının bedelini 45 dakikalık bir hiçlik olarak Trabzonspor’a döndü. Hüseyin Türkmen sakatlandığı an ilk olarak Ahmetcan Kaplan çağrıldı fakat son saniye ne olduysa oyuna Yusuf Erdoğan dahil oldu. Denswil sol bekten stopere geçerken, Yusuf sol beke geçti. Bu hamle ile birlikte Trabzonspor'un sol kanadı felç oldu. Djaniny ilk yarı yokları oynarken, Yusuf Erdoğan ise hücumda hiçbir aksiyon gerçekleştiremediği gibi savunmada da yaptığı hamlelerle hiç umut vermedi. Abdullah Avcı, ikinci yarıya başlarken 6. dakikada yaptığı hatadan dönerek Yusuf Erdoğan'ı oyundan alıp Nwakaeme’yi oyuna soktu. Fakat bu sefer bir başka yanlış hamle yaparak Cornelius'u oyundan aldı. Trabzonspor baskı kurduğu ikinci yarıda Karagümrük merkezi kapatmayı başarırken, kanatları Trabzonspor'a teslim etti. Trabzonspor'un kanatlardan yaptığı ortaları ceza sahası içinde değerlendirecek bir Cornelius olmayınca, Karagümrük savunmasını geçemedi. Abdullah Avcı, Cornelius konusunda yaptığı yanlıştan 85. dakikada Koita'yı oyuna alarak dönmek istedi ama hem oyuncu tercihi hem de zamanlaması yanlış oldu! Sadece futbolcular değil teknik ekip de rehavete kapılarak, Süper Lig için kırılabilecek birçok tarihi rekoru elinin tersiyle itti! 

TAHMİN EDİLEBİLİR BİR OYUN! 

Trabzonspor son haftalardaki puan kayıplarının altındaki rehavet dışında çok durağan bir oyun oynamasından kaynaklanıyor. Trabzonspor'un hucümünda oynayan isimler çok stabil kaldıkları için rakipler için Trabzonspor'u savunma kolay oluyor. Marek Hamsik’in oyun temposunu yakalayamaması, Bakasetas'ın yaşadığı tutukluk, Visca'nın oyunun içinde kaybolması, Djaniny'nin son hareketleri yapamaması, Trabzonspor'u hucümda korkutucu bir takım olmasının önündeki en büyük engel. Karagümrük maçında Nwakaeme'nin dinlendirildiği gibi bu isimlerin de dinlendirilmesi gerekiyor. 

KUPA MAÇI BİR FIRSAT! 

Trabzonspor'un Salı günü kendi evinde oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası maçında Kayserispor konuk edecek. Trabzonspor için bu maç silkelenip kendine gelmesi için bir fırsat olduğu gibi rekorların kırılamadığı bir sezonu çifte kupa ile kapatma fırsatı sunduğu için en az şampiyonluk mücadelesi kadar önemli bir kulvar haline geldi Ziraat Türkiye Kupası!

SONSÖZ! 

Yusuf Erdoğan ofsaytı bozdu! Yaptığı hamle ile kritik bölgeden Karagümrük'ün serbest vuruş kazanmasını neden oldu. O serbest vuruş gol oldu! Üstüne sarı kart yiyerek riskli duruma düştüğü için Abdullah Avcı tarafından oyundan alındı. Bazı oyuncular ne kadar tecrübe kazanırsa kazansın beceriksizlikleri baki kalıyor!

 

Trabzonspor'da herkes rehavete!

Tebrikler mustafa hocam. Yerinde bir açıklamayla konuya değindin. Şampiyona yaraşır oynandığı bir futbolu oynamiyoruz.


30 karakter kaldı.