Mustafa Mir Çolakoğlu: Bu Körü Artık Gör TFF!

Mustafa Mir Çolakoğlu Trabzonspor - Galatasaray maçını değerlendirdi.

Mustafa Mir Çolakoğlu: Bu Körü Artık Gör TFF!

 

Trabzonspor'un Galatasaray ile 2-2 berabere kaldığı maçtan sonra tskulis.com'un Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Mir Çolakoğlu, VAR hakemi Cüneyt Çakır'a sözlerle yüklendi.

İşte Mustafa Mir Çolakoğlu'nun o yazısı:

Trabzonspor, Galatasaray karşısında favorileri olduğu her maçta Trabzonspor'un gardını düşüren bir isim var! Zaman geçiyor, futbol gelişiyor, hakemler teknoloji ile donatılıyor ama o kişi hiç değişmiyor! Ağzına düdük de verseler, gözünün önüne 10 tane ekran da koysalar o kişi hiç değişmiyor! 

Trabzonspor Edgar Ie'nin yaptığı bireysel hata ile 1-0 yenik duruma düşüyor yaşanan moral bozukluğunu aşıp, maça ortak olmak istiyor. İsmail Köybaşı'nın Cornelius'a çıkardığı topta Cornelius şutu çekiyor, topun önüne yatan Nelson elini açarak topa müdahale ediyor. Sahadaki hakemlerin bu pozisyonlarda Trabzonspor'un lehine olunca kör olduğunu biliyoruz da önünde 10 tane ekran olanların nasıl kör olabildiğini merak ediyoruz ama aklımıza o isim geliyor! Avrupa'daki maçlarda gözleri lazer olan o şahıs, Trabzonspor'un lehine olan bütün pozisyonlarda kör oluyor! Farketmiyor saha içinde ekran başında! O şahıs kör Trabzonspor'un lehine her pozisyona kör! Artık sen de bunu gör TFF diyeceğim. Ama bu kör kimin tetikçisi? Herkes biliyor!

Görüntü - BeinSport


İSMAİL KÖYBAŞI'NIN SORUNU! 

İsmail Köybaşı'nın esas sorunu yaptığı ilk hata değil! Esas sorunu yaptığı ikinci hatalar! Trabzonspor taraftarı, İsmail Köybaşı'nın ilk hatalarını transfer olduğu gün kabul etti ama yaptığı ikinci hatayı bırakın taraftarın kabul etmesini futbol kabul etmez. Hava topunda zamanlama hatası yapıp topun rakibe gitmesine neden olduktan sonra 3 kere üst üste yaptığı koşuyu keserek Trabzonspor'un 2. golü yemesine neden oldu! Bu futbol adına kabul edilmez bir sorun! Abdullah Avcı devre arasına kadar sol bek sorunu ile mücadele edecek bu durum artık çok net belli olmaya başladı! 

NEREDE BU YERLİLER? 

Trabzonspor'un en büyük sorunu yerli isimler olacak gibi! Hiçbirinde isyan yok! Formayı almak için bir mücadele yok! Formayı alan ben bu takıma hafif geldim deyip formayı teslim etmenin telaşına düştü! Sadece Uğurcan Çakır ve Berat Özdemir'de biraz forma mücadelesi veriyor fakat bana göre ikisi de gerçek performanslarının altında bu mücadeleyi veriyor. Serkan Asan piyasada yok. "Kaç stoper geldi bakın hala kim oynuyor" diyen Hüseyin Türkmen'e ne oldu? "Ben 85. dakikada oyuna girecek topçu muyum" diyen Abdülkadir Parmak'a durum hakkında ne düşünüyor? Avrupa hayali ile Beşiktaş'tan ayrılıp, Trabzonspor'a gelen Dorukhan Toköz neden iyileşemiyor? Bundesliga liginde 12 milyon euroya transfer yapan Yunus Mallı'nın 1 senedir hazır olamamasının altında yatan sorun nedir? Yaklaşık 1 senedir hasta olan Salih Karvazlı'nın akıbeti ne olacak kimse biliyor mu? Bakasetas'ın, Hamsik'in ve Peres'in bu kadar yorgun gözüktüğü Galatasaray maçında neden hiçbiri düşünülmedi? İkinci yarıda sahada yürüyecek hali olmayan Bakasetas kadar da performans verebilecek durumda değiller mi? Bütün bu sorularla birlikte bir daha soruyoruz nerede bu yerliler? 

ÖMÜR TÖRPÜSÜ! 

Trabzonspor'un artık Abdülkadir Ömür gibi bir sorunu var. Nasıl aşılacak bilmiyorum ama sorun büyük bir sorun. Çok büyük yetenek ama çok büyük amatör! Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Ömür'ün yarısı kadar yeteneğe sahip değil! Fakat Abdülkadir Ömür'den 100 kat daha profesyonel olduğu için Fransa Ligue 1'de şampiyonluk yaşadı. Ama Abdülkadir Ömür, 23 milyon euro teklif aldığı günde amatördü şimdi de amatör! Aradaki fark o zaman 19 yaşındaydı artık 22 yaşında. Manchester City'i 3 yıl önce Abdülkadir Ömür'ün potansiyeline o parayı teklif etmişti. Artık o paralar için potansiyelin ortaya çıkması lazım fakat var olan potansiyel ile birlikte, öz güven de kayboluyor. Abdülkadir Ömür'ün yeniden geri dönebilmesi için Trabzonspor Yönetiminin bir şeyler yapması lazım! Abdülkadir Ömür'ün hem fiziksel olarak, hem zihinsel olarak profesyonel bir destek alması lazım. Yoksa gidiş hiç iyi değil! Biz bu gidişi çok iyi biliyoruz bu gidiş Alişen Kandil, Barış Memiş gidişi ki biraz daha dönüşü de olmaz!

Görüntü - BeinSport

EDGAR IE ŞOV! 

Galatasaray maçındaki Edgar Ie performansı 10 yılda bir olur. Akıl alır gibi bir performans değildi. Sanki Edgar Ie bu zamana kadar yapmadığı bütün hataları Galatasaray maçına saklamış gibi! Umarım bu hatalar Edgar Ie için nazar değmesidir. Çünkü Edgar Ie yaptığı bu hatalarla hem İsmail Köybaşı'nı ve Abdülkadir Ömür'ü ateşe attı.