Milli Yıldız Trabzonspor Yolunda!

Trabzonspor'da transfer çalışmaları hız kesmeden devam ederken gündeme bomba gibi bir isim düştü.

Milli Yıldız Trabzonspor Yolunda!

ÖZEL HABER/Barışcan Atmaca

Trabzonspor'da transfer çalışmaları hız kesmeden devam ederken gündeme bomba gibi bir isim düştü.

Gelecek sezona şampiyonluk parolasıyla başlamak isteyen Trabzonspor'da transfer çalışması  dört koldan devam ederken gündeme gelen son isim Milli yıldız Cengiz Ünder oldu. Geçtiğimiz sezonu Premier Ligue ekiplerinden Leciester City'de tamamlayan Cengiz için bizzat Abdullah Avcı'nın devreye girdiği öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde Cengiz Ünder ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Avcı'nın Milli yıldızı Trabzonspor'a gelmek için ikna ettiği öğrenildi.

AVCI İSTEDİ YÖNETİM HAREKETE GEÇİYOR

Abdullah Avcı'nın bu talebi doğrultusunda transfer için harekete geçen Trabzonspor yönetimi Cengiz fiyat araştırması yaptığı ve şartlar oluşması durumunda milli Yıldıza Trabzonspor forması giydirmek istedikleri öğrenildi. İtalyan ekibinin yeni teknik direktörü Jose Morinhou'nun Cengiz'i kadroda düşünmediği öğrenilirken oyuncun durumunun EURO 2020 sonrası netleşmesi bekleniyor.

AVCI İLE PARLAMIŞTI

Daha önce Başakşehir'de Avcı ile çalışan ve ortaya koyduğu performansla Avrupa devleri peşine takan Cengiz Ünder 2017-2018 yaz transfer döneminde 14.25 milyon Euro'luk bonservis bedeli ile İtalya ekibi Roma'nın yolunu tutmuştu. İlk 3 sezonda  88 maçta Roma formasını sırtına geçiren Milli Yıldız 17 gol atarken 12 asistlik gol katkısı verdi. Geçtiğimiz sezonu Premier Ligue ekiplerinde Leicester City'de geçiren yıldız oyuncu 19 maçta 2 gol 3 asistlik katkı sağladı.