Koita'nın Menajeri Trabzon'a Davet Edildi! Anlaşma Şartları Belli Oldu

Yeni sezonun planlaması erken başlayan Trabzonspor’da transfer çalışmaları hız kazandı.

Koita'nın Menajeri Trabzon'a Davet Edildi! Anlaşma Şartları Belli Oldu
 

Scout ekibinin uzun zamandır takip ettiği ve Abdullah Avcı’nın olumlu rapor verdiği Koita ile prensipte büyük oranda anlaşan Bordo-Mavili takımın kurmayları son detaylar için oyuncunun menajerini Trabzon’a davet etti. Kasımpaşa ile sözleme yenilemeyen oyuncu için sezon sonu herhangi bir  bonservis bedeli ödenmeyecek.

Trabzonspor'un Fode Koita ile anlaşma şartları belli oldu

Trabzonspor, Kasımpaşa'dan 30 yaşındaki golcü Fode Koita transferinde mutlu sona çok yakın. Gineli, Trabzonspor'un teklifini beğendi. Bordo-mavili yönetim, son detayları görüşmek için oyuncunun menajerini Trabzon'a davet etti. Artık imza yakın.

Trabzonspor, yeni sezon öncesi ilk transferini gerçekleştirmek üzere. Bordo-mavili takım, devre arasında kadrosuna katamadığı Kasımpaşa'nın 30 yaşındaki forveti Fode Koita ile görüşmelerde önemli mesafe kat etti. 

800 BİN EURO'DAN 3 YIL
Oyuncunun menajerini, yapılan görüşmeleri detaylandırmak için Trabzon'a davet eden bordo-mavililer, Koita'ya imza parası olmadan 800 bin Euro ve 3 yıllık sözleşme teklif etti.

Gineli santrforun bu teklifi gayet makul bulduğu öğrenilirken, önümüzdeki günlerde Trabzon'a gelmesi beklenen menajeriyle burada son detayların konuşulup anlaşmaya varılması bekleniyor.

ÖMER ÜRÜNDÜL: "TRABZONSPOR'A FAYDALI OLUR"

Koita benim görüşüme göre iyi bir santrfor… İlk geldiğinde de Kasımpaşa'da çok başarılıydı. Ancak ağır bir sakatlık geçirdi ve uzun süre oynamadı. Sonra iyileşince yeniden forma şansı buldu. Bence şu andaki en büyük dezavantajı maç ve fiziksel eksikliği. Eğer sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirirse Trabzonspor'a çok faydalı olur diye düşünüyorum.