Joao Pereira'dan Flaş Abdullah Avcı Açıklaması!

Trabzonspor'un eski futbolcusu Joao Pereira, Adbullah Avcı ve gönderiliş süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Joao Pereira'dan Flaş Abdullah Avcı Açıklaması!

 

Bir dönem Trabzonspor'da forma giyen Joao Pereira, Abdullah Avcı için sert ifadeler kullandı.

Pereira, futbolu Trabzonspor'da bırakmak istediğini ancak Abdullah Avcı'nın 1 günde kendisini kovduğunu söyledi.

2017 yılında Trabzonspor'a gelen ve başarılı futboluyla Trabzonspor'da taraftarların gönlünde yer eden Pereira, Abdullah Avcı'nın gelişiyle takımdan gönderilmişti.
Gittikten sonra Sporting Lizbon'a imza atan Portekizli futbolcu kariyerini Lizbon'da sonlandırdı. Bugünlerde Sporting Lizbon'un 23 yaş altı takımında yardımcı antrenör olarak görev yapıyor.

SPORTİNG BANA SAHİP ÇIKTI

Lizbon'da şampiyonluk yaşayıp kariyerini sonlandıran Pereira, "Sporting'de 3 ayrı dönemde forma giydim ancak ne yazık ki sadece 1 Süper Kupa şampiyonluğu kazanabildim. Bu kulübün bana sağladığı şeyleri asla unutamam; Portekiz Milli Takımı'na gitmek, benim için dünyanın en iyi ligi olan İspanya'da oynamak ve Trabzonspor'dan ayrıldığımda bana sahip çıkmaları... Sahalara geri döndüm ve elimden gelenin en iyisini verdim. Ancak Sporting ile sadece 1 lig şampiyonluğu kazanabilmek beni çok üzdü. Sporting için sadece iki kupa kazanmış olmak kariyerimin en büyük acılarından biri" ifadelerini kullandı.

FUTBOLU TRABZONSPOR'DA BIRAKMAK İSTİYORDUM

Trabzonspor'dan Sporting'e transfer sürecini anlatan Pereira, "Futbola Sporting Lizbon'da veda etmek planlarım arasında değildi. 37 yaşıma girmek üzereyken beni transfer etmek isteyeceklerini hiç düşünmemiştim. Elbette bu durum hoşuma gitti ama mantıklı davranmam gerekiyordu. Futbolu Trabzonspor'da bitirmeyi hayal ediyordum." dedi.

BİR GÜNDE KOVULDUM

Trabzonpor'dan ayrıldığı için çok üzgün olduğunu ifade eden Portekizli, "Benim için hayat 180 derecelik bir dönüş yaptı ve bir gün içinde teknik direktör tarafından A takımdan kadro dışı bırakıldım, kaptanlıktan alındım ve kulüp binasından kovularak ve antrenmandan men edildim. Sözleşmeyi feshettim ve Portekiz'e dönmek istiyordum ancak Sporting'e transfer olacağımı düşünmekten çok uzaktım." dedi.