İsmi Trabzonspor Başkan Adayı Olarak Geçen Mehmet Atalay'dan Önemli Açıklamalar!

Adı Trabzonspor başkan adaylığında geçen Atalay bir yaraya parmak bastı.

İsmi Trabzonspor Başkan Adayı Olarak Geçen Mehmet Atalay'dan Önemli Açıklamalar!

 

HER ŞEYİN ÇARESİ VAR
Aralık ayında yapılacak Trabzonspor kongresinde aday olması beklenen isimlerden Mehmet Atalay, “Kulüplerin devasa borçları var. Şeffaf olmadığı için kulüplerin gerçek borcunun ne olduğu, ödemelerin ne zaman başlayacağı, faizle beraber borcun ne kadara çıktığını göremiyoruz. Varsayımla konuşmak uygun olmaz. Ama bir gerçek Trabzonspor olması gerektiği yerin çok uzağında” dedi.

Olayın Trabzonspor boyutu hakkında da görüş belirten Atalay özetle, “Hiç bir ekonomik sıkıntı Trabzonspor için sorun olmaz.  Her şeyin çaresi var. Yeter ki siz bundan sonra tedbir almasını, parayı kullanmasını bilin” ifadelerini kullandı.

YAŞLI OYUNCULAR ÇOK FAZLA

Takımların yaşlı oyuncu konusunda yanlış yaptığını da belirten Atalay bu konuda özetle şunları söyledi: “Yaşlı oyuncu gerekiyorsa alınabilir. Burak Yılmaz 36 yaşında Lille’ye gidip, şampiyon yaptıysa, Fransa’nın en önemli oyuncularından biri olduysa gurur verici. Ama Lille bir tane Burak aldı 36 yaşında. Takımı yönlendirecek, heyecanı dindirecek, sakinleştirecek, alıp götürecek, saha içi yönetmen oyuncusu alabilirsin. Ama neredeyse büyük kısmı tamamına yakını 30’un üzerinde olmaz” ifadelerini kullandı.