Göksel Gümüşdağ'dan Ligin Tescili İçin Açıklama Geldi!

Göksel Gümüşdağ: "MHK'nın aldığı karar yanlış! Tahkim Kurulu tarihi bir karar aldı"

Göksel Gümüşdağ'dan Ligin Tescili İçin Açıklama Geldi!

 

Kulüpler Birliği toplantısı sonrası konuşan Göksel Gümüşdağ ”MHK'nın aldığı kararın yanlış olduğunu hep savundum. Tahkim Kurulu tarihi bir karar aldı" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu'nun 13 Süper Lig hakemine görevden el çektirilmesi kararını bozmuştu.

MHK, 8 Mart'ta aralarında Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık gibi tecrübeli isimlerin de olduğu 18 hakem ve 3 gözlemciye görev verilmeyeceğini açıklamıştı.

Tahkim Kurulu hakemlikten ve gözlemcilikten uzaklaştırılan 21 kişiyi klasmanlarına iade etti. Kararın bozulmasıyla birlikte hakemler, görev verilmesi halinde kalan maçlarda görev alabilecekler.

KULÜPLER BİRLİĞİ TOPLANDI

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ise Kulüpler Birliği toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda bu konuya değindi. Gümüşdağ, "Tahkim Kurulu tarihi bir karar aldı. Bundan sonra görev TFF'nindir. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok" dedi.
'Ligin tescili' konusunda gelen soruyu yanıtlayan Gümüşdağ, "Ligin tesciliyle ilgili bir sorun olmaması lazım. Trabzonspor, hakkıyla zirvede. Konyaspor da keza hakkıyla çok iyi mücadele verdi" ifadelerini kullandı.