Gervinho ve Bruno Peres Transferlerinden Sonra Trabzonspor'un Toplam Maaş Giderleri Ortaya Çıktı!

Trabzonspor sözleşmesi biten beş oyuncu ile yollarını ayırarak maaş bütçesine derin bir nefes aldırdı. Yapılan son operasyonla birlikte Trabzonspor'un maaş bütçesi ortaya çıktı.

Gervinho ve Bruno Peres Transferlerinden Sonra Trabzonspor'un Toplam Maaş Giderleri Ortaya Çıktı!

 
Trabzonspor bu sezon şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmak için kollarını sıvadı. Öncelikli olarak Eddie Newton döneminde kiralık kadroya katılan Benik Afobe, Lewis Baker ve Marlon ile yollarını ayırdı. Büyük umutlarla İran’dan transfer edilen Majid Hosseine ile de yollar ayrıldı. Dört sezon önce Eskişehirspor’dan kadro katılan ve yaşadığı sakatlıklar yüzünden bir türlü istenilen verim alınamayan Ahmet Kamil Çörekçi ile de yollar ayrıldı. Bu 5 oyuncu ile yolların ayrılmasından sonra Trabzonspor’un maaş bütçesinde yaklaşık olarak 3.5 milyon Euro’luk bir boşluk oluştu. 

TAVAN MAAŞ 1.5 MİLYON EURO 

Trabzonspor geçtiğmiz sezon maaş konusunda tavan maaş olarak 1.5 milyon euro belirleyen Trabzonspor Yönetimi en yüksek ücreti Nwakaeme’ye verme kararı aldı. Sosa’nın takımdan ayrılmasından sonra 1.5 milyon euro barajı aşılmadı. Ama bonservissiz transfer edilen futbolculara imza parası verilerek, maaşlar 1.5 milyon euro seviyesinde tutuldu. Son olarak kadroya dahil edilen Gervinho’ya 1.5 milyon euro maaş verilirken, herhangi bir bonservis bedeli ödenmediği için 600 bin euro imza parası ödendi.  Aynı şekilde Roma’dan bonservissiz transfer edilin sağ bek Bruno Peres için de 1.3 milyon euro maaş ödenirken, 500 bin euro imza parası verildi. Yine bonservissiz transfer edilen dünya yıldızı Marek Hamsik'e 1.5 milyon euro maaş ödenirken, 700 bin euro imza parası ödenecek. Uygulanan bu yöntemle birlikte geçtiğimiz sezon başı belirlenen 1.5 milyon euro maaş bütçesi aşılmadan yola devam ediliyor. En son Kaşımpaşa'dan bonservissiz olarak kadroya katılan Fode Koita'ya yıllık maaş olarak 1.1 milyon euro öderken, futbolcuya her sezon için 330 bin eur imza parası ödeyecek. Şu ana kadar bonservis bedeli ödenerek transfer edilin hiçbir futbolcuya 1.5 milyon euro üstü maaş teklif edilmedi. Belirlenen tavan maaş konusunda transferi gerçekleşirse tek ayrıcalık yapılacak futbolcunun Alexsander Sörloht olduğu öğrenildi. 

Trabzonspor’un güncel maaş tablosu 

Marek Hamsik: 1.5 milyon euro (700 bin euro)

Anthony Nwakaeme: 1.5 milyon euro 

Gervinho:  1.5 milyon euro (600 bin euro)

Vitor Hugo: 1.3 milyon euro 

Djaniny Semedo: 1.3 milyon euro 

Bakasetas: 1.25 milyon euro 

Bruno Peres: 1.2 milyon euro (500 bin euro)

Fode Koita: 1.1 milyon euro (330 bin euro)

Fousseini Diabate:  1 milyon euro 

Caleb Ekuban:  1 milyon euro 

Abdülkadir Ömür: 9 milyon TL 

Uğurcan Çakır: 9 milyon TL 

Yunus Mallı: 8.9 milyon TL 

Anders Trondsen: 750 bin euro 

Flavio Mederios: 750 bin euro 

Edgar İe: 750 bin euro 

Berat Özdemir: 5 milyon TL 

Abdülkadir Parmak: 5 milyon TL 

Hüseyin Türkmen: 2.6 milyon TL 

Erce Kardeşler: 2.1 milyon TL 

Yusuf Sarı: 1.6 milyon TL 

Ahmet Canbaz: 630 bin TL 

Arda Akbulut:  330 bin TL 

Abdurrahim Dursun: 330 bin TL 

Atakan Gündüz: 110 bin TL 

Salih Karvazlı: 110 bin TL 

Taha Tunç: 100 bin TL 

Serkan Asan: ? 

Safa Kınalı: ? 

Anıl Başaran: ? 

Muhammet Taha Tepe: ?

Trabzonspor'un giderlerinin %80'i euro üstünden


YERLİ FUTBOLCULAR TL YABANCILAR EURO!

Trabzonspor kurda yaşanan dalgalanmadan fazla etkilenmemek için Türk futbolcularla TL üstünden sözleşeme imzalarken, yabancı futbolcularla euro üstünden maaş ödemesini yapıyor. Trabzonspor TL cinsinden 44 milyon 834 bin TL maaş öderken, euro cinsinden  15 milyon 50 bin euro ödeme yapıyor. Şu an toplam bütçe TL bazında 195 milyon TL'ye tekabül ediyor.

NOT: Marek Hamsik'e 700 bin euro, Gervinho'ya 600 bin euro, Bruno Peres’e 500 bin euro ve Fode Koita'ya verilen 330 bin euro borversiz bedeli olarak kulübün kayıtlarına geçti. Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun hesaplarına göre, Trabzonspor bu sezon yapılan 4 transfer için 2 milyon 130 bin euro bonsevis bedeli ödedi. Bu 2 milyon 130 bin euroluk bedel 3 yıl boyunca kulübün sisteme girecek. Eğer transfer edilen bu 4 oyuncu da 3 yıl boyunca Trabzonspor'dan ayrılmazsa Trabzonspor toplamda bu futbolcular için 6 milyon 390 bin euro bonservis ödemiş olacak.