Danimarka Milli Takımından Andreas Cornelius Haberi Geldi!

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Konferans Liginde oynadığı Roma maçında sakatlanan ve bu nedenle milli takımdan da çıkarılan Cornelius’tan sevindiren haber geldi.

Danimarka Milli Takımından Andreas Cornelius Haberi Geldi!

 

Cornelius, sakatlığını atlatarak yeniden ülkesinin milli takımına dahil oldu. Bu gelişme, Cornelius’un Galatasaray maçında da kadroda olacağı şeklinde yorumlandı.

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Konferans Liginde, İtalya’da karşı karşıya geldiği Roma maçının ilk yarısında sakatlanan Cornelius’tan sevindiren haber geldi.
Ülkesi Danimarka’nın Dünya Kupası Elemelerinde oynadığı İskoçya ve Faroe Adaları karşılamaları için Milli Takıma çağrılan oyuncu, sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılmıştı.

Ancak bugün Danimarka Futbol Federasyonunun (DBU) resmi sosyal medya hesabından bugün Cornelius’un yeniden milli takıma dahil edildiği açıklandı.
Sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, “Forvet Andreas Cornelius, İsrail maçına kadar erkekler milli takımının bir parçası olacak” ifadeleri kullanılıp, “Hoşgeldin Corner” şeklinde bitirildi.

Sakatlığını tamamen atlatarak İsrail Milli Takım kadrosuna dahil olan Cornelius ile ilgili yaşanan bu gelişme Trabzonspor taraftarlarını da heyecanlandırdı. Böylelikle, Bordo - Mavililerin Ligin 4. haftasında karşılaşacağı Galatasaray maçında Cornelius’un kadroda olması bekleniyor.