Burak Yılmaz Atıyor Lille Şampiyonluğa Koşuyor

Ligue 1'de lider konumda bulunan Lille, deplasmanda Metz ile Milli oyuncuların golleri ile geçti. Burak Yılmaz Fransa Ligue 1'de 2000'li yıllarda 10 gol barajını aşan ikinci en yaşlı topçu olmayı başardı.

Burak Yılmaz Atıyor Lille Şampiyonluğa Koşuyor
 

Lille takımına galibiyeti 61.dakikada Burak Yılmaz ve 89.dakikada Zeki Çelik'in golleri getirdi. Geçen hafta PSG karşısında 1-0 kazanan Lille bu haftada maç fazlasıyla puan farkını 6 yaptı ve şampiyonluk yürüyüşüne devam etti. Burak Yılmaz, Benjamin Nivet (Troyes - 2012/13) sonra 2000'li yıllarda Ligue 1'de bir sezonda 10 gole ulaşan en yaşlı 2. oyuncu oldu. 

Ligue 1'de lider konumda bulunan Lille, deplasmanda Metz ile karşılaştı. Geçen hafta PSG karşısında kazanıp zirveye yükselen Lille, mücadelenin 61. dakikasında Burak Yılmaz ve 89.dakikasında Zeki Çelik'in golleriyle 2-0 galip gelmeyi başardı. Puanını 69 yapan Lille, maç fazlasıyla PSG'nin 6 puan önüne geçti.

Zeki Çelik

Burak Yılmaz bu sezon Ligue 1'de 10 gole ulaşırken Zeki Çelik 2.kez fileleri havalandırdı.

BURAK YILMAZ'A ÖVGÜ

Lille teknik direktörü Christophe Galtier: "Burak 3 stoperle birden uğraşırken zor zamanlar geçirdi. Bu durumlarda kırılmamak için mental olarak güçlü olmalısınız. Attığı golle hücumda agresif olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. O tam bir örnek."