Avcı:Herşeyi Denedik!

Trabzonspor teknik direktörü Kayserispor maçı sonrası yayıncı kuruluşa konuştu.

Avcı:Herşeyi Denedik!
Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, maç sonrası yaptığı açıklamada, “Ben bütünde şuna bakmam lazım. İstatistik olarak çok şeyi kırmış olabiliriz. Topa sahip olmada.. Kaybettiğimizde, geri alma. Savunma güvenliğini hücum oynarken yapma. Direk var, ceza sahasına fazla girme var. 28 şut var. Her şeyi denedi takım. Ben şu an ne diyebilirim takıma sadece 2. yarının 20 dakikalık bölümünde pasın şiddetini biraz daha arttırabilirdik. Bazen oyun böyledir. Rakibin kalecisini tebrik etmek lazım. Blok halinde iyi savunma yapmaya çalıştılar ama biz her şeyi denedik. Hem hocumda, hem savunmada denedi bu takım. 
En çok gol yiyen takımdan en az gol yiyen takıma.. Kalecisi milli takımda.. Savunma ve hocum oynarken savunma güvenliği. Takım gelişiyor. İçeri atmak, çizginin içine atmak o gün ki performans ve yetenek belirliyor. Değişiklikler konusunda pek fazla seçeceğim yok. Tony’nin sakatlanarak çıkması. Dijaniny’in ayakları belirleyici. Onların performansının inişli çıkışlı olması biraz o belirleyici oldu Kaliteyi daha da artırarak, oyunda ki hamlelerimizi geliştirerek, maliyeti arttırma çalışması yapıyoruz.

HER ŞEYİ DENEDİK
 

Bordo - Mavililerde gelişimin ne seviyede olduğu sorusuna ise Avcı, “Bugün memunum. Çabuk gelişen takımız ama kaliteyi, oyuncu kalitesini arttırarak, rakabeti sağlayacak durum oluşturursak, önümüzdeki sene ciddi hedeflere Trabzon’un koşacağına inancım ve duygularım tamdır” dedi. 
Çok geçmişi irdeleyen değil oradan dersler çıkaran yapım var. Trabzonspor büyük takım, dominant oynar. Baskılı oynar. Önümüzdeki sene en tepeye ve zirveye oynayacak. Mevcutta oyun planlarını da değişebiliyoruz. Oyun içinde formasyonları değişebiliyoruz. Bugün her şeyi denedik alamadık. Sezon başında yeni transferlerin katılımı ve daha güçlü ve dominant oyun olur. Bugüne baktığımızda başlangıçtan bugüne kadar maç kazanarak, kupa alarak geldi bu takım. Onun için buna haksızlık edemeyiz. Çocuklar bizim verdiklerimizi çok iyi uygulamaya çalışıyorlar. oyuncu sayısının fazla olması bunu arttıracaktır. Trabzonspor alt yapısı önemli kaynaktır. Toniy’de çıktı oyundan sakatlığı var. Hafta sonu ne olacak bakacağız” dedi.