Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor'un Yaşadığı Sorunu Açıkladı!

Ahmet Ağaoğlu'ndan Trabzonspor'un içinden geçtiği süreçle alakalı önemli açıklamalar geldi.

Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor'un Yaşadığı Sorunu Açıkladı!

 

UEFA Avrupa Ligi 3.hafta karşılaşmasında Fransa temsilcisi Monaco ile karşılaşacak Trabzonspor'da, kritik maç öncesi Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.

"Şampiyonluk sonrası sendromu var. Bu bir realite. Geçen sene Beşiktaş, ondan önce Başakşehir yaşadı. Şampiyon oldu, ondan sonra çok ciddi sıkıntılar yaşadı. Bu bize özgü bir şey değil. Liverpool, şampiyon oldu. Bir sonraki sene aldığı saha sonuçları bir önceki sene ile karşılaştırdığınız zaman 20 puan farkla şampiyon olan Liverpool'dan eser yoktu. Aynı şekilde Lille, geçen sene onlarda ciddi sıkıntılar yaşadı. Ben bunu şampiyonluk sonrası sendromu olarak değerlendiriyorum. Sakatlıklar çok canımızı yaktı artı bizim hazırlık dönemimizde biraz dezavantajlı süreç yaşadık. Avrupa Milletler Kupası nedeniyle 9 oyuncumuz kampa katılamadı. Kadroya yeni katılan arkadaşlarımız da bazı nedenlerden dolayı hazırlık dönemine yetiştiremedik."
"Bunların en başında ekonomik nedenler var." diyen Ağaoğlu, "3 milyon avro verdiğimiz oyuncunun bonservis pazarlığı 12 milyon avrodan başlamıştı. Biz, o kadar para verecek durumda değiliz, ama istediğimiz oyuncuyu gecikmeli aldık. Uyum süreciyle ilgili dezavantaj oldu. Sezon başında favori gösterilen takımların hepsi o ilk grubun içinde yer alıyor. 8. haftadaki bir puanlık fark çok önemli değil." ifadelerini kullandı.

"UĞURCAN, TRABZONSPOR'UN EN ÖNEMLİ VARLIKLARINDAN BİR TANESİ"

Ağaoğlu, son haftalardaki performansı nedeniyle eleştirilen kaleci Uğurcan Çakır'a destek verdi.
Uğurcan'ın eleştirilmesine ilişkin bir soru üzerine cep telefonunda oyuncunun fotoğrafının yer aldığı ekran görüntüsünü gösteren Ağaoğlu, "Uğurcan, Türkiye'nin en iyi kalecisi. Her oyuncunun sıkıntılı dönemi olabilir. Bunlar her futbolcu için geçerli. Bu oyuncunun değerinden bir şey kaybettiği anlamına gelmez. Uğurcan takımın kaptanı kalecisi, en önemli değerlerinden birisi. Trabzonspor'un özellikle son 4 yıldır başkanlık dönemimde en önemli varlıklarından birisi. Bana Uğurcan ile ilgili soru sorduğunuzda övgü dolu sözlerin haricinde bir şey sarf etmem. Dün böyle, bugün de böyle, yarın da öyle olacak." değerlendirmesinde bulundu.