Ahmet Ağaoğlu: Ligi Neye Göre Tescil Etmeyecekler?

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği toplantısından sonra önemli açıklamalarda bulundu!

Ahmet Ağaoğlu: Ligi Neye Göre Tescil Etmeyecekler?

 

Kulüpler Birliği Başkanı ve Trabzonspor Ahmet Ağaoğlu: "Her kulüp, kendi düşüncelerini açıklamakta özgürdür. Bilmek zorunda olduğumuz bir şey var ki TFF, Türk futbolunun amiri olan kurumdur. Yasalarla belirlenen yetkileri var. Bu doğrultuda, tüm kararlara dair sorumluluk kendilerine aittir. MHK'nın verdiği karar, Tahkim Kurulu'nun verdiği karar, amir kurumun yürürlüğe koyduğu kararlardır. Buna dair sorumluluk da TFF'nindir. Konunun çözüleceği yer de, Genel Kurul'dur. Yanılmıyorsam 3 kulübümüz, TFF'yi istifaya davet etti. Birlikteki çoğunluğun genel bakış açısı şu; zaten haziranda bir genel kurul var. Eğer bir sıkıntı varsa, kararın verileceği yer Genel Kurul'dur.” ifadelerini kullandı.

LİG TESCİLİ

Lig tescil edilmesin' diyenlerin gerekçeleri neler? Neye göre tescil etmeyeceksiniz? Hangi veriye dayanarak?” ifadelerini kullandı.

YAYIN İHALESİ!

"Yayın ihalesini sonuçlandıramadık. Özellikle Anadolu kulüpleri gelir kaybına uğradı. Bu kadar ciddi finansal sıkıntılı olduğu dönemde teklif edilen rakamların, hiçbir şekilde Türk futbolunun finansal ihtiyaçlarına cevap vermeyeceği malum." açıklamasında bulundu.