Ahmet Ağaoğlu'ndan Trabzonspor Taraftarına Transfer Müjdesi!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağağlu, TRT SPOR’a açıklamalarda bulundu. Trabzonspor taraftarına büyük transfer müjdesi verdi.

Ahmet Ağaoğlu'ndan Trabzonspor Taraftarına Transfer Müjdesi!

 

TRT Spor’a açıklamalarda bulunan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu taraftarlara transfer müjdesini verdi.

Ahmet Ağaoğlu açıklamalarında ‘’6-7 transfer daha yapılacak. Şu anda Trabzonspor'un yapmış olduğu transferler, limitler içerisinde yapılan transferler. Hiçbir oyuncu satılmasa dahi bu bütçeyi karşılayabilecek durumdayız. TFF'nin yaptığı açıklamadan sonra belli ki, yabancı kuralı yürürlülükte. Beklentilerin içine sokarken, ince hesapların da yapılması lazım. Yabancı kuralı ile birlikte tüm planlarımız da değişti. TFF, yabancı kuralı konusunda çok direnç gösterdi. Futbolun gelişmesinden sorumlu bir kurumun, bu kadar direnç göstermesini anlamakta güçlük çekiyoruz. Elimiz kolumuz bağlandı. 14 yabancı alıp, 8'ini oynatacaksınız. Önümüzdeki sene 12, sonra 10. Bütün bunlar düşünüldüğünde, farklı hesap yapılması gerekiyor. Alınan oyuncular, Trabzonspor'a çok katkı sağlayacak. Hamsik'in Göteborg'a gitmesinin tek sebebi, daha yarışmacı ligde oynayarak EURO 2020'ye hazır olmaktı. Parayla pulla işi yoktu. Hamsik'in farklı beklentileri olduğunu ve bunların para olmadığını anlayabilirsiniz. Hocayla uzun süreli görüşmeleri oldu. Oyuncu, tamamen oynama düşüncesiyle geliyor. Oyuncu yaşlı deniyor, geçen sene 37 yaşındaki oyuncumuzla anlaşılmadığımızda kızıldı. Hocanın oynatacağı bir sistem var ve ihtiyaçları doğrultusunda kullanacağı isimler var. Geçen sene 36 yaşındaki oyuncumuzla vedalaştığımızda, 'Neden gönderdiniz, tecrübeli oyuncuya ihtiyaç var' dendi. Hamsik ve Gervinho özelinde konuşursak, aynı yaşlarda gelip 4 katı maliyetle Trabzonspor'a hizmet etmiş oyuncular var.'' ifadelerine yer verdi.

ALEXANDER SÖRLOTH...

Kendisine yöneltilen Sörloth sorusuna Ahmet Ağaoğlu ''Sürekli soruluyor. Önümüzdeki senenin planlamasını yapmalı. Takımda tutacaklarsa yapacak bir şey yok ama satılması veya kiralanması gündeme gelirse bir şeyleri konuşabiliriz. Oyuncunun isminin bu şekilde anılması Leipzig’e haksızlık olur. Kendilerine 3 hafta önce ifade ettik. Ama henüz hocası ve kulübü bir rapor vermedi. Bu durumlar netleştikten sonra daha farklı şeyleri konuşabiliriz’’ yanıtını verdi.