Abdullah Avcı Djaniny ve Vitor Hugo'yu Nasıl İkna Ettiğini Açıkladı!

Trabzonspor'un şampiyon teknik direktörü Abdullah Avcı sezon başı Djaniny ve Vitor Hugo'yu nasıl ikna ettiği açıkladı.

Abdullah Avcı Djaniny ve Vitor Hugo'yu Nasıl İkna Ettiğini Açıkladı!

 

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, sezon başı takımdan ayrılmak isteyen Vitor Hugo ve Djaniny'i nasıl ikna ettiğini açıkladı.

Abdullah Avcı’nın iki oyuncu şu sözlerle ikna etti "Sezon başında bazı sebeplerden dolayı Djaniny ve Hugo takımdan ayrılmak istedi. Sizlerle 6 aylık bir çalışmam var, giderseniz bir başkasıyla 6 ay daha kaybedemem dedim. İkna ettik. Bugün ikisi de 'iyi ki kalmışız ve şampiyonluk sevincini yaşamışız' diyorlar." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, Trabzonspor ile görüşme masasında olan Nwakaeme ile alakalı da konuşan başarılı teknik direktörü "Nwakaeme ile 18 aylık bir birlikteliğimiz var. Kalmak istiyor, bende kalmasından yanayım. Beni seviyor, karşılıklı sevgi ve saygımız var. Sezon başında evde beraber planlama yapmıştık. Sözleşme durumu yönetim ile onun ve menajeri arasında." ifadelerini kullandı.

 

Abdullah Avcı ve Nwakaeme

ABDULLAH AVCI'DAN TRANSFER AÇIKLAMASI!

“Başakşehir döneminde Demba ba var görünüyordu ama yoktu. Sakattı. Adobayer de sistem üzerinden kullanamamıştık. Bütün istatistik rekorları kıralı 2 sene olmuştu. Diğerlerinden daha az gol atan takım pozisyonuydu. Rekabeti, oyuncu kalitesini, kadro derinliği olmasaydı bu sene çok sıkıntı yaşayabilirdik. Dorukhan çok yerde oynayabiliyor. Djaniny, Cornelius, Dorukhan gibi… Güncel oyun diye bir şey var. Hücum varken savunma güvenliğini nasıl alacaksın. 5-6 kişiyle de giriyoruz ceza sahasına. Rakibe göre de çalışman gerekiyor. Değişime çok açığım. Israr ettiğim konulardan sonra vazgeçebiliyorum. Hayatta olması gereken şeyler.”

Bir takımın temelini inşa ederken savunma yapacaksın. Çok tekrarlarımız oldu. Oyuncu kalitesi değişse de takım savunması seni bir şekilde ayakta tutabiliyor.”

Abdullah Avcı 18 aydır sahanın dışına çıkmadı bundan sonra da çıkmayacak. Saygılı olan, demeçlerini bu şekilde vermeye devam eden, saygıyla, sevgiyle bu oyunu daha iyi hale getirebiliriz. Bu oyunun iyileştirici gücü vardır. Bu konuşulanların hiçbir tanesinin içine girmeyeceğim. Topluma, dışarıdakilere doğru örnek olmaya devam edeceğiz.”

DENSWİL VE PUCHACZ GİDECEK Mİ?

Denswill ve Puchacz var kiralık. Onların değerlendirmesini yapacağız. Yaptık aslında lig bittikten sonra duyarsınız."

SAĞ STOPERE İHTİYACIMIZ VAR

Mevkilerle ilgili tespitlerimiz var. Sağ stoper ihtiyacımız var. Peres’in durumuna göre bakacağız. Sol bek durumuna bakacağız. Öncelikle bu iki mevki önceliğimiz. Gitmek isteyen olabiliyor, gelmek isteyen olabiliyor. İzleme komitesiyle her gün beraber çalışıyoruz.”