Abdülkadir Parmak'ı Kadro Dışı Bırakan Karar Nasıl Alındı!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın Abdülkadir Parmak’ın kadro dışı bırakılmasıyla ilgili kararını bugün yönetim kurulu toplantısında tartışmaya açtı.

Abdülkadir Parmak'ı Kadro Dışı Bırakan Karar Nasıl Alındı!
 

Yerel medyada çıkan “Ağaoğlu, Abdullah Avcı’nın kadro dışı kararını yönetim kurulunda oylatacak” haberi büyük gündem yaratırken, gelişmeler Çarşamba günü akşamından bu yana büyük bir krize dönüşmüştü. Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp ile Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan hocanın kararının kesinlikle uygulanması yönünde irade ortaya koydu. 

Başkan Ahmet Ağaoğlu da kadro dışı kararını oylattırmak için yönetim kurulunu toplantıya çağırdı. 
İstanbul’dan toplantıya fazla katılım sağlanmazken Ağaoğlu, Trabzon kanadına Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu üzerinden organize etti. 
Bugün saat 14.00’de başlayan toplantıda Başkan Ağaoğlu ‘kadro dışı bırakmayalım bireysel çalışmalar yapsın’ görüşünü ortaya koydu. Bu görüşü bazı yöneticilerin desteklediği öğrenildi. Diğer yöneticiler ise kararın aynen uygulanması gerektiğini vurguladı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Abdülkadir Parmak'ın ceza almasını istemiyordu!

Trabzonspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla birlikte Abdülkadir Parmak süresiz kadro dışı bırakıldı. Böylelikle Parmak’ın ceza almamasını isteyen grup küçük bir farkla oylamayı kaybetti.

İSTANBUL KANADI HOCANIN YANINDA DURDU

Bir diğer detay ise İstanbul’daki yöneticiler toplantıya katılsaydı ya da toplantı sırasında telefonla aranarak görüşleri sorulsaydı oylamada ezici bir çoğunlukla hocanın kararının onaylanacağı gelen bilgiler arasında.
Bu arada toplantıya kararın uygulanmasını savunan Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp ile Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan da katılmadı