Ünal Karaman basın mensuplarıyla buluştu!

TSKULİS/MBS

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ünal Karaman bugün saat 11:00’de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulunup basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Ünal Karaman’ın açıklamaları:

Biz hiç gitmeyecekmişiz gibi çalışmaya devam edeceğiz ama elbette yarın gidecekmiş gibi de hazır olacağız. Zaten bizi tanıyanlar bilirler. O yüzden bir aceleye mahal yok.“

“Sizin bakış açınızda mazeret tarafı hep var. İşin sorumluluk tarafı çok farklı. Eğer oyuncu değiştirmeye kalırsa iş meydanı kimseye bırakmam. Bu benim en iyi yaptığım iş. Bir siz akıllısınız ben geri zekalıyım öyle mi?”

“Biz futbol cahiliyiz siz akıllısınız. Teşekkür ederiz. Benim hatalı oyuncu değişikliklerimden dolayı biz motivasyon kaybı yaşadık, puanlar kaybettik. İnsanların duymak istediği cevap bu. Manşetinizde bu olsun, 'Hocadan itiraf' diye.”

“Bölgesel yetersizliğimizi ifade ediyorum. Bu sakın ola ki oyuncularımızın üzerine güven eksikliği olmasın. Abdülkadir Parmak'ı oyundan aldık diye eleştiri getiriyorsunuz. Bana bilakis teşekkür edilmesi lazım.”

“Türkiye'de sadece Trabzonsporluları değil her renkten insanı Trabzonspor'a sempatik bakar hâle getirdik. Ona rağmen hâlâ beğenmiyorsunuz. Ben çok teşekkür ediyorum ya, çok adilce bakıyorsunuz”

“Benim 2-3 oyuncum daha sakatlık yaşarsa biz bazı şeyleri şansla idare edemeyecek bir konuma geliriz. Antrenman eksiklerimiz olmasaydı farklı bir yere gelebilirdik. Son dakikalarda yediğimiz golleri şans olarak değerlendiremeyeceğim.”

“Enteresan bir lig yaşıyoruz. En alttakiyle üsttekilerin puanına baktığımızda yarın kimse ne olduğunu bile anlamayabilir. O yüzden gün birlik olma günü, işi sıkı tutmakta fayda var.”

“Olcay konusunda takım disipliniyle ilgili sorunlar yaşadık. Olayın asla kişisel bir sebebi yoktur. Affedilme konusunda şu an için bana bildirilen net bir şey yok. Bir süreç var evet, kesinleştiğinde herkesin haberi olur.”

“Olcay konusunda da kulağıma bazı şeyler geliyor. Duyunca, okuyunca utanıyorum. Benim kişisel ne sorunum olabilir. Her oyuncumuz bizim için değerlidir diyoruz. Olcay'a farklı mı davranacağız?”