ÜÇ GURBETÇİ YOLDA!

Gelecek sezon kadrosunu genç yıldız adaylarıyla takviye etmek isteyen Trabzonspor yönetimi scout ekibinin belirlediği isimlerle tek tek imza attırmaya başladı. 

Kadrosuna Fıratcan Üzüm, Yusuf Sarı, Atakan Gündüz ve Salih Kavraz'lı ile takviye eden Trabzonspor yönetimin hedefinden 3 yeni isim daha var. Berkay Özcan, Halil Dervişoğlu ve Ahmet Canbaz'ı kadrosuna katmak isteyen Trabzonspor yönetimi oyuncuların kulüpleriyle görüşme halinde. Bu üç isimden imzaya en yakın ismin Ahmet Canbaz olduğu öğrenildi.

Aslen Trabzonlu

Trabzonspor, Hollanda'nın Sparta Rotterdam takımında forma giyen Halil İbrahim Dervişoğlu için şartları zorluyor. Trabzon kökenli olan 19 yaşındaki forvet, bu sezon Hollanda 2. Ligi'nde 14 gol, 12 asistlik performans sergiledi. Scout ekibi, birçok kez izlediği Halil için "Direkt oynayabilecek kapasitede" raporu verdiği öğrenildi. Daha önce Sparta Rotterdam yetkililerine Trabzonspor’da oynamak istediğini ifade eden Halil Dervişoğlu ve ailesi bu transfer için Trabzonspor'un elini güçlendiriyor.

İmzaya en yakın Ahmet

Trabzonspor, Almanya Ligi ekiplerinden Werder Bremen, forması giyen gurbetçi futbolcu Ahmet Canbaz, ile her konuda anlaşmaya vardığı kulübü Werder Bremen ile bonservis pazarlığında küçük pürüzlerin giderildiği takdirde genç oyuncu gelecek sezon Trabzonspor forması giyecek. 

Şartlar Zorlanacak

Almanya Bundesliga 2 ekiplerinden Hamburg forması giyen Berkay Özcan için girişimlere başlayan Trabzonspor yönetimi Gurbetçi oyuncunun kulübüne ilk teklifini ilettiği öğrenildi. Bu transferin gerçekleşme olasılığı zor gözükse de Ağaoğlu ve kurmayları Berkay'a Trabzonspor forması giydirebilmek için tüm şartları zorlayacak. Gurbetçi oyuncu geçen sezon tüm kulvarda 20 karşılaşmada forma giyerken 2 gol 3 asistlik katkı sağladı.

Barışcan Atmaca / Trabzon Kulis