Trabzonsporun Transfer Tahtası Kapalı!

Trabzonspor, 2018-2019 devre arası transfer sezonuna eli kolu bağlı olarak giriyor. Milan'a Kucka ve Sosa için ödenmesi gereken bonservis bedellerinin hala ödenememesi ve Trabzonspor kulübünün 2019 Ocak ayının sonuna kadar ödemesi gereken 160 milyon ₺ borç transferin önünde büyük bir engel olarak duruyor.

Trabzonspor'un 2010-2011 sezonundan sonra içine girdiği borç sarmalından bir türlü kurtulamıyor. Sadri Şener döneminde 200 milyon ₺ olan kulüp borcu İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde 450 milyon ₺'ye kadar yükseldi. Muharrem Usta döneminde ise yapılan flaş transferlerle kulübün borcu 1 milyar ₺'ye kadar yükseldi. Ahmet Ağaoğlu ile birlikte Trabzonspor kulübünün borcu 980 milyon ₺'ye kadar düşmüş olsa da 2019 Ocak ayının sonuna kadar yapılması gereken 160 milyon ₺'lik ödeme Ağaoğlu yönetimimi kara kara düşündürüyor.

 

Yönetim Yoğun Mesai Harcıyor!

 

Muharrem Usta döneminde geçtiğimiz sezon başında Milan'dan transfer edilen Kucka ve Sosa'nın bonsevisleri hala ödenmediği için Trabzonspor transfer yasağı ile karşı karşıya kaldığı gelen bilgiler arasında. Onazi'nin sakatlığı sonrası yönetim herhangi bir transfer yasağı ile karşı karşıya kalmamak için FİFA ile yoğun bir iletişim mesaisine girdi. Trabzonspor yönetimi bir yandan Ocak ayının sonuna kadar ödenmesi gereken 160 milyon ₺ için kaynak bulmaya çalışırken, bir yandan da herhangi bir transfer yasağı almamak için yoğun mesai harcıyor.