TRABZONSPOR'UN BU YÖNETİM ŞEKLİNE İHTİYACI VAR!

 

Dün gece izlediğim Trabzonspor beni çok güzel hayaller kurmama vesile oldu. Eminim ki bütün Trabzonspor taraftarı bu hisleri yaşamıştır. Trabzonspor, 2010-2011 sezonundan sonra ilk kez takım oldu. İlk kez takım yek vücut futbol oynuyor, yek vücut futbolu yaşıyor. Kimse nerede, hangi pozisyonda oynadığını sorgulamıyor. Herkes saha içinde kendine verilen görevi yapıyor. Hatta bazı pozisyonlarda kendilerinden istenilenin fazlasını yapıyor. Kaybedilen bir toptan sonra, üç oyuncu topu alan rakip oyuncunun etrafını sarıyor. Bu hareketlerin Trabzonspor'un çok iyi bir takım olduğunu gösteriyor. Ama sezon sonu geldi. Takımdan gidecekler ve gelecekler olacak. Ama yaşanacak değişimler çok fazla olursa gelecek sezon yine sıkıntı maçlar yaşayabiliriz. Yönetim ve teknik kadronun en çok dikkat etmesi gereken şeyin yaşanacak değişimin ne kadar fazla olacağıdır.


YUSUF YAZICI VE ABDÜLKADİR ÖMÜR VİTRİNDE

Yusuf Yazıcı sezonun ikinci yarısında sergilediği performansla bütün scout ekiplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Özellikle büyük takımların scout ekipleri izlediği maçlarda hem Yusuf Yazıcı hem Abdülkadir Ömür güzel performans sergilemeyi başardılar. Ama iki oyuncuya baktığımız zaman hem yaş olarak, hem tecrübe olarak, hem gelişim olarak Yusuf Yazıcı'nın bu sezon büyük bir takıma transferini daha kolay kılıyor. Trabzonspor'un içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önüne alırsak, satılması en uygun oyuncu Yusuf Yazıcı olarak gözüküyor. Abdülkadir Ömür'ün ise Trabzonspor'da biraz daha tecrübe kazanmaya ihtiyacı var. Trabzonspor ile bir Avrupa Kupası görmesi değerine değer katar. Ama Abdülkadir Ömür'ün son iki Beşiktaş maçında gösterdiği performansla başka bir seviyeye çıktı. Abdülkadir Ömür özellikle son maçta Trabzonspor'un hucüm alanının bütün bölgelerini kullandı. İlk golün asistini sağ kanattan yaparken, maç içinde bir çok kez sol kanattan ceza sahasına orta yaptı. Son maçın özelinde konuşuyorum; sahada Messi'den esintiler gördüm. Bu esintileri Avrupa Kupaları'nda görürsek, Trabzonspor'u ekonomik manada kurtaran bir transferin altına imza atabilir Abdülkadir Ömür...

ÜNAL KARAMAN YENİ SÖZLEŞMEYİ HAKEDİYOR 

Ünal Karaman Karabükspor'dan gelirken çok tartışılmıştı. Çünkü Karabükspor ile çıktığı 11 maçta 1 galibiyet bile alamadı. Adam herkes adaylığına, aidiyetine saygı duydu. Çünkü Trabzonspor'un askeri olduğunu her dönem göstermiş bir karakterdi. Ama tecrübesi yeteri kadar yoktu. Sırf bu korkudan dolayı yönetim sezon başı yapmayı planladığı birçok hamleyi yapamadı. Ama sezonun ilk yarısında yaşanan sıkıntılardan dolayı bu hamleler devre arası yapıldı. Bu zorlu süreçte herkes Avrupa Kupaları'na gitmek başarı sayılırken, takım 3. olmak için mücadele veriyor. Bunun yanında Ünal Karaman biraz da zorunluluktan da olsa takıma Uğurcan Çakır'ı, Hüseyin Türkmen'i, Ekuban'ı ve Abdülkadir Parmak'ı takıma kazandırdı. Trabzonspor'u büyük bir maliyetten kurtardı.

SON SÖZ

Trabzonspor en az üç yıl daha düşük bütçeli takımla süper ligde mücadele etmek zorunda. Çünkü UEFA'nın hiç şakası yok! Eğer ekonomik olarak verdiğimiz sözleri yerine getirmezsek 2 yıllık ceza önümüzde duruyor. Onun için Trabzonspor'un bu yönetim şekline ihtiyacı var. Bu yönetim de Ünal Karaman'a ihtiyacı var.

 

Mustafa Mir Çolakoğlu