Trabzonspor'da sıkıyönetim!

Trabzonspor teknik direktör Ünal Karaman, sıkı yönetim ilan etti. Alanyaspor ve Göztepe mağlubiyetlerinde sonra kendi saha ve seyircisi önünde oynayacağı Kasımapaşa, maçına büyük önem veren Karaman, sezon başından itibaren ilk defa 4 gün öncesinden antrenmanları basına kapattı. Oyunları ile sık sık toplantılar düzenleyen Ünal Karaman, '' Size inancım ve güvenim tam, Alanyaspor ve Göztepe mağlubiyetleri kendimize çekin düzen vermemiz açısından ders oldu'' uyarısında bulundu.

Kasımpaşa maçını kazanarak yeniden ayağa kalkmaları gerektiğini öğrencilerine aktaran deneyimli teknik adam sözlerine şöyle devam etti '' Herkes ayağı yere sağlam basmalı. Hiçbir maç oynamadan, mücadele etmeden kazanılmıyor. Geldiğim günden itibaren söylediğim şey bu. Trabzonspor mazisi başarılarda dolu bir kulüp ama bu ligde her takım her takımı yenebiliyor. 6 haftada bunun örneklerini gördük. Şimdi yeni bir sayfa açacağız. Rakibimizin neler yapabildiğinden çok 'biz ne yapabiliriz' buna odaklanmalıyız. Kasımpaşa karşılaşmasında bu ruhu sahada görmek istiyorum.".

Dönüm noktası

Galatasaray maçı sonrası oynadığı 2 karşılaşmada 6 puan kaybeden Trabzonspor, zirve yarışına ortak olmak için Kasımapaşa'yı yenerek üst sıralara tırmanmak istiyor.

Barışcan Atmaca / Trabzon Kulis