Trabzonsporda Berkay Sefa Kara rüzgarı!

TSKULİS/MBS

Berkay Sefa Kara! 1999 doğumlu 19 yaşındaki Trabzon doğumlu Sefa futbolculuk kariyerine küçük yaşta Balıkesirspor’da başladı. 11 yaşına kadar Balıkesirspor’da oynayan Kara Fenerbahçe’ye transfer oldu ve 8 sene Fenerbahçe alt yapısında görev aldı. Trabzon kimliği ile bilinen Sefa buralarda çok zor süreçlerden geçti. Trabzon ve Trabzonspor aşkı bir yana kendisine yapılan haksızlıklara ve başka oyunculara yapılan torpillere dayanamayan Sefa takımdan ayrılmak istedi ve yolu memleketi doğduğu efsane şehir Trabzon’a düştü. 150 Milyar yetiştirme bedeli ödenmesi gerekiyordu. Trabzonspor’a gitti ve beni alın dedi. Trabzonspor yönetimi Sefa’nın Fenerbahçe’den geldiğinden ötürü transfer edilmesi durumunda taraftarlardan ve camiadan baskı yiyebilir kurgusuyla Sefa’yı Ofspor’un almasını ve ilerleyen dönemlerde Trabzonspor’a gönderilmesi uygun görüldü.  

Trabzonspor’a geldiğinde çok mutlu olan Sefa kendisini 5 yıllık Trabzonspor’a bağlıyan imzayı atarken “Herkesin hayali Trabzonspor’da futbol oynamak. Bu hayali bana gerçekleştirenlere çok teşekkür ederim’’ dedi. Imzalar atıldı ve Sefa artık özlem duyduğu o doğduğu şehirin oyuncusu olmanın mutluluğunu yaşıyordu. Trabzonspor’un U21 takımında forma giymeye başladı. Performansıyla hemen gözleri üzerine çekti ve ismini yavaş yavaş söyletmeye başladı. Trabzonspor A Takımı ilede yapılan hazırlık maçında kendisinden emin oyun tarzıyla oynıyan ve Ünal Hocanın beğenisini toplayan Sefa maçın 2. yarısında A Takım için mücadele verdi. “Trabzonspor A Takımına U21 Takımı ile karşı ve Trabzonspor A Takımı ile beraber oynamak güzel ve heyecan verici” diyen Sefa, “Ünal Hocam ilede olumlu görüşme yaptık” dedi. 

Bu sezon U21 ile çıktığı 11 maçta 2 gol ve 2 asist kaydenen orta saha oyuncusu emin adımlarla Antalya Belek’de düzenlenecek olan kamp’a geliyor! Başarılar Evlat, göster kendini!