Trabzonspor eski başkan yardımcı Mesut Çağlar Bozoğlu, CAS’taki süreci değerlendirdi!

Trabzonspor eski başkan yardımcı Mesut Çağlar Bozoğlu, CAS’ta görülen süreci şöyle değerlendirdi;


Duygusal bir durum söz konusu değil delillerle ortaya konmuş bir durum söz konusu ve bu durum gecikmiş bir adalet, gerçek adaletin gereği CAS’tan lehimize kararın çıkmasıdır. Bütün mevcut delliller bizim lehimize bir durumda, FIFA’nın bizi Şampiyolar ligine yollaması da bunu teyit ediyor. Sadece CAS makamı durumu tasdik edecek ve adil bir kararın oluşması dolayısıyla bizim lehimize olacaktır. Burada aslında gönlümüzde yatanın ötesinde bir hak var, hak varsa bu durumda CAS’ta FIFA’nın verdiği kararı tasdik etmesi lazım. FIFA açıkça belirtiyor bu ligin şampiyonu Trabzonspor ben bu takımı Şampiyonlar Ligine alıyorum. CAS’ın yapması gereken FIFA’nın kararına uymasıdır inşallah bu kadar uzadı ama sonu iyi olur, bende bu şekilde düşünüyorum ve bizim lehimize sonuçlanacağına inanıyorum, bunun dışında çıkacak her karar adil olmayacak bir karar olacaktır. Başkan ve yönetim gittiler takip ettiler bizzat başkanın gitmesi davayı takip etmesi önemli bir olay. 
Adalet yerini bulursa bu karar sadece Trabzonspor adına verilmiş bir karar olmayacak Türkiye ve Dünya futbolu adına, temiz futbol şeffaf futbol adına verilmiş bir karar olacak.

Erdem Egemen ve Nusret Yılmaz’ın istifalarına da değinen sayın Bozoğlu;  

Olayın iç yüzünü bilmiyorum ama geçmiş hafıza önemli bir şey, geçmiş hafızaya sahip insanların davayı devam ettirmesi, davanın ad değiştirmemesi işin doğrusudur neden istifa ettikleri bilgisine sahip değilim. Normal şartlarda geçmişi bilen, o hafızaya sahip avukatların devam etmesi tabi ki önemliydi.

Sosyal medyada Trabzonspor taraftarının sevgisini kazanan ve azımsanmayacak bir taraftar tarafından gelecekte ki başkan olarak görülen Bozoğlu taraftarın bu düşüncesi hakkında ; ‘’ İhtiyaç olduğu her noktada o şerefli görevi biz Trabzonspor için bu şerefli görevi tabi ki taşımayı isteriz’’ sözlerini sarf etti;


Trabzonspor gibi özel bir kulübe olan sevgimiz ve hayatımızdaki yeri çok ayrı, kelimelerle tarif edilemez bu samimiyetle geçmişte de ailem olsun kendim olsun ifade etmeye çalıştık. Trabzonspor gibi bir kulüpte kim o şerefli görevi yapmak istemez. Mühim olan şu biz içerde de olsak dışarda da olsak bizdeki o sevgi karşılıksız bir sevgi makama dayanarak hissettiğimiz bir sevgi değil, beklenti olmadan içimizde olan bir sevgi çoğu taraftarımız gibi. İhtiyaç olduğu her noktada o şerefli görevi biz Trabzonspor için bu şerefli görevi tabi ki taşımayı isteriz.

MHK’nin değişmesi ve VAR sistemi hakkında sözlerine devam eden Bozoğlu;


Hiçbir yere bağlı olmadan ve hiçbir çıkar gözetmeden mevcut olan kuralları, bu kurallar dünya genelinde kabul edilen kurallar ve VAR gibi bir sistem geldi bu sistemin artı bir şey olduğunu düşünüyorum. Kimin geldiği, kimin yöneteceği önemli değil bu sistemin olması Türkiye’de ki futbolun gelişmesi için en önemli öncelik olmalı ki futbol insanların yönetenlere güven duyduğu bir ortamda gelişebilir. Sadece futbol için değil bu ticarette de öyle güven çok önemli, güven duyulmayan bir sistemde futbolun büyümesi mümkün değil.  Aksi takdirde futbol kaybeder, futbolcu kaybeder, seyirci kaybeder herkes kaybeder.

Önemli olan Trabzonspor ve Trabzonspor’un başarılı projelere imza atması yoksa projeyi kimin getirdiğinin kimin takip ettiğinin hiçbir önemi yok. 

Trabzonspor sabit gelir getireceği projeleri yapacak güce sahip bir kulüp. Bu işte örneklerini Avrupa kulüplerinde görüyoruz önemli olan doğru projeleri belirleyip o projelerin gerçekleşmesiyle ilgili uzun ve kısa vadeli planları yapıp bunları ciddi bir şekilde takip edip sonuca ulaştırmak. Geçmişte benim projem olmadı gibi gibi şeyler söylemiyorum çünkü hepimiz el birliğiyle bunların yapılabilmesi için gayret göstermemiz lazım, ben zaten kafamdaki birkaç projeyi mevcut yönetim ile paylaşmıştım benim dışarıda olmamın hiçbir önemi yok bu projelerin gerçekleşmesi için gerekli emeği ve çabayı göstermeye hazırım önemli olan Trabzonspor ve Trabzonspor’un başarılı projelere imza atması yoksa projeyi kimin getirdiğinin kimin takip ettiğinin hiçbir önemi yok.

Bizler hem içerde olsun hem dışarda olsun desteği her dam göstermeye hazırız.
Gidişattan umutluyum ve inanıyorum çünkü bu olumsuz koşullarda bunu her taraftar biliyor ve şahit. Takımın ligde ki pozisyonu Avrupa liglerine gidebilecek bir potada olması çok önemli ve bence 3. De olabilecek bir durumumuz var. Yöneticiler,  futbolcular her kim olursa olsun bunu başarabilecek kudrete sahip yeter ki kendilerine güvensinler. Her zaman şunu düşündüm mevcut yetenekli genç futbolcularımızla Trabzonspor’un bu sene omurgasını oluşturup o omurganın üzerine sezon sonu takımı daha da güçlendirecek takviyelerin yapıldığında önümüzde ki sezon  Trabzonspor bu sefer çok daha önemli hedeflerde bu sene olduğundan daha çok iddalı olacağını düşünüyorum yeter ki mevcut özveri ile çalışan teknik heyet ve futbolcularımız buna inansın, yönetim gerekli hamleleri yapsın. Ben gelecek sezonu daha parlak görüyorum yeter ki inanılsın. Yine tekrarlıyorum bizler hem içerde olsun hem dışarda olsun desteği her dam göstermeye hazırız.
TUNAHAN KÖSE/TRABZON KULİS