Trabzon Sahili Sosalandı!

Trabzonspor’un geçen sezon renklerine kattığı ve beklentilerin altında kalan Arjantinli yıldız bu sezon hem hırsıyla hemde oyunuyla Taraftarların beğenisini kazandı. Trabzon’a ilk geldiğinde ailesiyle birlikte Hotel’de kalan Sosa bu durumdan şikayetçi olup bir Eve taşınmıştı. Maliyeti yüksek olan Sosa’nın sezon öncesi satılacağı gözüyle bakılırken bu sezon adeta eski Sosa geri dönüyor dedirtti.

Beşiktaş’ın eski Futbolcularından Ramon Motta Sosa ile ilgilide bu konu hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Motta, "Süper Lig'i takip ediyorum. Eski takım arkadaşım Sosa müthiş oynuyor. Hele bu hafta Akhisar'a attığı frikik golü muhteşem. Bu gol bana 2015-2016'yı hatırlattı. O sezon da Sosa'nın liderliğinde müthiş oynamış ve Beşiktaş'ı şampiyon yapmıştık. Aynı ışığı onun gözlerinde görüyorum. Böyle devam ederse takımını şampiyon yapar" ifadesini kullandı. 

Ailesi hem Milan’da hemde Trabzon’da yaşıyan Sosa’nın eşiyle birlikte Trabzon sahillerinde yaptığı antrenmanda büyük bir sevinç yarattı. Takım içinde arkadaşlarıylada iyi anlaşan Sosa, boş vakitlerinde Rodallega, Pereira ve Ibañez ile keyifli dakikalar geçirip Bilardo oynuyorlar. 

Bunun böyle devam etmesi temenni ederiz...

 

TS Kulis/MBS