Sturridge bilmecesi

Trabzonspor'un yaz transfer döneminde transfer ettiği, Türkiye'de yankı bulmasa da! Dünya basınınında büyük bir etki yaratan Sturridge'nin ne zaman hazır olacağı merak konusu...

Milli takım eski kaptanı Tugay Kerimoğlu'nun bu sözleride, bu düşünceleri doğrular cinsten;
“Bizim ülkemizde işler biraz garip ilerliyor. Ülke olarak daha idrak edemedik sanırım ama Daniel Sturridge, Trabzonspor ile antremanlara çıkıyor, büyük ihtimal haftaya sahaya da çıkacak. İnsanlar ya halâ inanamıyor, ya da çok tuhaf bi gariplik, çekememezlik var”.

Geçen sezon Liverpool formasıyla 18 maçta 496 dakika süre alan İngiliz golcü takımı ile yaz dönemi hazırlık kampı geçirmemişti. En son 4 Mayıs 2019’da Newcastle karşısında 90 dakika forma giyen Sturridge, yaz döneminde takımla çalışmamış, özel program eşliğinde bireysel bir şekilde çalışmıştı.

Bugün antremana çıkmayan Sturridge'nin taraftarlar arasında sakat olduğu, form bulamadığı söylentisi yayıldı... Hatırlandığı gibi Jurgen Klopp bi konuşmasında "Sturridge ağrı ve önemli ağrının ne olduğunu ayırt etmeyi bilmiyor" demişti. 

Ünal Karaman'ın etkisiyle daha iyi ve fit şekilde lige damga vuracağına inanan taraftar, Ekuban, Abdülkadir Ömür ve Yusuf Sarı'nın sakatlıkları sonrası formayı alarak lige adeta "Mekânın sahibi geldi" deyimiyle Gençlerbirliği maçının ikinci yarısında Sturridge'nin lige giriş yapması bekleniyor.