Şok rapor!

Trabzonspor'da bir süredir incelemelerde bulunan Bağımsız Denetleme Şirketi, Muharrem Usta yönetimini hukuki ve mali yönden incenlemesine tamamlayarak rapor haline getirdiğini açıkladı. Açıklanan rapor camiada büyük şok etkisi yarattı.

Raporda en dikkat çeken detaylardan biri eski başkan Muharrem Usta'nın kulübe gönderdiği paraların 25 milyon 151 bin 148 TL'lik kısmınu Euro'ya çevirerek geri aldığı ve bu şekilde kur farından Trabzonspor'u (3 milyon 242 bin 591 TL) zarara uğrattığı tesbit edildi.

Oyuncuların gönderme konusunda sınıfta kaldı

Özer Hurmacı'nın sözleşmesinin karşılıklı anlaşarak feshedilme imkanı varken yapılmadığı ve oyuncuya 5 milyon 350 bin  803 TL ödeme yapıldığı belirlendi.

Trabzonspor'da ayrılışı sürecinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğimiz Mehmet Ekici, konusunda ''Trabzonspor hiç bir şekilde zarar etmeyecek diyen Muharrem Usta'nın bu ifadelerinin aslı olmadığı Denetleme kurulu'nun raporunda tesbit edildi. Rapor'da yer alan bilgiye göre '' Fenerbahçe'nin Mehmet Ekici için yaptığı 2 milyon Euro'luk teklifi kabul etmeyip, oyuncunun kadro dışı bırakıldığı, ayrıca 2.5 milyon lira maaş ödemesi yapıldığı da ifade edildi.

Trabzonspor yönetim kurulu, Ersun Yanal, Özer Hurmacı, Aykut Demir ve Mehmet Ekici'den  35,8 milyon TL zarara uğradığını belirti. Yönetim bu zararı kulüpten 60 milyon TL alacağı olduğu söyleyen Usta'dan tahsil edeceğini açıkladı.

Barışcan Atmaca / Trabzon Kulis