"Ronaldo beni tebrik etmişti"


Yeni sezona fırtına gibi giren Kolombiyalı oyuncu Hugo Rodallega, Trabzonspor Dergisi'nin ekim sayısına röportaj verdi. Teknik Direktör Ünal Karaman'ın takımın başına gelir gelmez kendisine büyük bir güven aşıladığını belirten Kolombiyalı oyuncu futbol için doğduğunu ve futbolla yaşadığını vurguladı. Trabzonspor forması giymesinin kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu belirten Rodallega, "Ancak burada kolay süreçlerden geçmedim. İlk yıllar genelde biraz zor geçiyor; ancak zamanla oyuncu alıştıktan sonra neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini öğrendiği vakit her şey iyi oluyor. Buraya geldikten sonra üç hocayla çalıştım. Hepsinden yeni şeyler öğrendim. Kiminden iyi, kiminden yapmamanız gereken şeyleri öğreniyorsunuz. Tüm bunları yaşadım ve kendimi iyi hissediyorum. Bunların yanında şehrin de sizden çok büyük beklentisi var. Bu beklentiye karşılık verebilmek için bizim de çok çalışmamız gerekiyor" dedi.

"ÜNAL HOCA BANA BÜYÜK BİR GÜVEN VERDİ"
Teknik Direktör Ünal Karaman'ın kendisine büyük güven verdiğini ifade eden Hugo Rodallega, "Kampın birinci gününden itibaren benimle yaptığı bütün konuşmalarında bu güveni hissettirdi, samimiyetini gösterdi. Bu durum bir futbolcu için çok önemlidir. Ben de hocamızın bu güvenine karşılık olarak çok çalışıp, gol atıp, takımıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Hocamız oyna derse oynarım, oynama derse beklerim. Hocamızın duyduğu güven bende çok büyük bir değişime neden oldu. Örneğin, Başakşehir maçında takım olarak iyi bir futbol ortaya koyamadık. Ben de bireysel olarak çok iyi oynadığımı düşünmüyorum. Kaleye sadece iki şutum vardı. Bu durumda belki hocamız beni oyundan alabilir veya bir sonraki maçta oynatmayabilirdi, ama yapmadı. Beni oynattı ve güvenimi pekiştirdi. İşimi doğru yaptığım sürece oynayacağımı ve daha fazla fırsat bulacağımı biliyorum" ifadelerini kullandı.

"KADRO KALİTEMİZ ÇOK YÜKSEK"
Takımın kadro kalitesi hakkında düşüncelerini açıklamayan golcü oyuncu, "Kadro kalitemizin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Bunu zaten sonuçlardan ve oyuncularımızın kariyerlerinden anlayabilirsiniz. Deneyimli oyuncularımızın kalitesinden ziyade genç oyuncularımızın kalitesine ihtiyacımız var. Çünkü onların önünde büyük bir gelecek var. 11 yıldır burada bulunan kaptanımız Onur ile Onazi, Kucka, Sosa, Burak Yılmaz ve benim gibi deneyimli oyuncuların onlara yardım etmesi gerekiyor ve ediyoruz da. Kadroya baktığınızda hem genç, hem de deneyimli oyuncuların kaliteli olduğunu görüyorsunuz. Bunu da alacağımız sonuçlarla göstermeye devam edeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

"AVRUPA'DA YER ALMALIYIZ"
Hugo Rodallega, bordo-mavili takımın her zaman hedefleri olduğunu belirterek, "Kariyerimin başından beri olduğu gibi amacım ilk 11'de sahaya çıkıp, çok fazla gol atmak, her maç üstüne koyup yoluma başarılarla devam etmek. Takım olarak hedefimiz belli. Trabzonspor gibi büyük takımlar her zaman zirveyi hedefler. En kötü ilk dört takım arasında yer alıp, Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi'nde yer almalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

"YEDEK KALMAK ZORDUR"
Oyuncuların yedek kalmasının zor olduğunu belirten Rodallega, "Bu tür zamanlar oyuncular için çok zor geçer. Yedek kulübesinde beklemek, oynamayacağınızı bilerek antrenman yapmak futbolcuyu çok yorar ve mental olarak düşürür. Şu an ise çok mutluyum" dedi.

"BABAMDAN DOLAYI 7 NUMARALI FORMAYI SEÇTİM"
Bu yıl 7 numaralı formayı tercih etmesindeki neden de açıklayan Kolombiyalı oyuncu şöyle konuştu:
"Güleceğimiz bir hikayesi var bunun. Trabzonspor'a transfer olduğumda takımda boşta olan numaraların listesini getirdiler. Eşimi arayarak numara seçme konusunda yardım istedim ve evlilik yıl dönümümüz dolaysıyla da 28 numarayı seçtim. Ancak ortada küçük bir hata vardı çünkü bizim evlilik yıl dönümümüz 29'du. Yanlış hatırlamışım. Doğruyu öğrendiğimde ise kulübüm federasyona 28 numarayı bildirmişti. Bu sezon ise babamdan dolayı 7 numarayı seçtim. Çünkü babam futbolculuğunda 7 numara giyiyormuş. Formanın arkasına Huguito yazdırmam ise şuradan kaynaklanıyor; Kolombiya'da futbolu takip eden insanlar beni Rodallega olarak tanıyorlar. Ancak ailem ve arkadaşlarım bana Huguito diye hitap eder. Dolayısıyla onlar için bu değişimi yaptım."

"CRİSTİANO RONALDO BENİ TEBRİK ETMİŞTİ"
Kariyerindeki dönüm noktalarını da açıklayan Rodallega, "Profesyonel olarak ilk golüm, ilk kez milli formayı giymem ve gol atmam, İngiltere'ye transfer olduktan iki gün sonra Gerrard'lı, Torres'li Liverpool'a karşı oynamam ve Manchester United'a karşı gol atmak. Maç sonunda Cristiano Ronaldo beni tebrik etmişti. Sonra da formalarımızı değiştirdik. Bu da benim için önemli bir anıdır. Stamford Bridge, Old Trafford ve Santiago Bernabeu Stadyumları'nda forma giymek de aynı şekilde. Ayrıca Kolombiya'da çok sevilen Mondragon'un mücadele ettiği Galatasaray'ın stadında da top koşturduğum için mutluyum" şeklind