RİZESPOR KENDİNE YAKIŞANI YAPTI !

Rizespor karşılaşamsında tribünde yaşanan olayla ilgili tanıklardan birisi Trabzon Kulis’e konuştu.

Olaya tanıklık eden şahsın konuşmalarından önemli satır başları;

" Ben ,Yusuf'un ağabeyi Cihan ve Ugurcan'ın  Ağabeyi Necdet VIP-B tribününe giriş yaptık. Orda sadece Rize tataftarı vardı zaten. Yanımdakilerin futbolcu yakınları olduklarını anladılar. Ortam da çok gergindi. Biz golü yiyince hepsi ayağa kalktı. Bizim kalkmadığımızı görünce bize "niye ayağa kalkmıyorsunuz ?" falan dediler. Biz aldırış etmedik. Bunun üzerine bizim gol geldi ve refleks olarak ayağa kalktık ama kesinlikle sevinmedik.

Çıkan haberlerde sevinç gösterisi falan yazmışlar ama böyle birşey kesinlikle söz konusu değil. Hemen ardından bize küfür etmeye başladılar. Necdet Çakır kendini savunmak için küfürlere tepki gösterdi . Sonra 7-8 kişi  üzerimize yürüdü. Cihan'ın kafasına su şişesi attılar, Yaşlı bir taraftar yumruk atmaya çalıştı ama ıskaladı. Bunlar Trabzonlu diye  falan bağırışmalar oldu ve birden tribünün yarısı bize saldırmaya kalktı. Tabi araya hemen polis girdi ve bizi bir odaya aldılar. Daha sonra polis aracına bindirilip oradan uzaklaştırıldık.

Cihan ve Necdeti rahatsız eden konu ise haberlerde sevinç yaşandığının yazılması oldu. Biz o tribünde kimseye ayıp veya hakaret etmedik.Onlar golün gazına gelip saldırmaya bahane aradılar."