OYUNCULARIMIZ SÖYLEŞİDE

Son dönemde gerçekleştirdiği sosyal projelerle adından söz ettiren Trabzonspor Kulübü TED Trabzon Kolejinin düzenlediği söyleşiye 3 oyuncusunu gönderdi.

Öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılanan oyuncular kendilerine yöneltilen soruları içtenlikle yanıtladılar.

Söyleşinin ardından öğrencilerle selfie çekimi yapan oyunculara okul yönetimi tarafından çiçek ve plaket verildi.

Söyleşinin ardından Filip Novak basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

 Başarılı sol bek oyuncusu Filip Novak ligte yakaladıkları yenilmezlik serisine dikkat çekerek "Eğer yakaladığımız seriyi sürdürmek istiyorsak içerde taratarımız önünde oynayacağımız maçı ve son maçı da kazanmamız gerekiyor. Hedefimiz Beşiktaş maçında tabiki 3 puan olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız" dedi.

Üçüncülük ihtimali ile ilgili de konuşan Filip Novak " Üçüncülük ihtimalinin çok yüksek ya da düşük olması açıkçası bizi çok düşündüren şeyler değil. Çünkü aramızdaki puan farkı 5 ve önümüzde iki maçtan alabileceğimiz 6 puan var. Bu ihtimal ne kadar olursa olsun biz sonuna kadar savaşmaya devam edeceğiz" dedi.

Gelecek yıl Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etmelerinin kendi adına da çok mutluluk verici bir durum olduğunu vurgulayan Çek futbolcu, "Benim için yeniden Avrupa Ligi'ne dönüş olacak. Hem dışarıdaki hem de kendi ülkenizdeki oyuncularla oynamak bir futbolcu için gerçekten çok önemlidir. Dolayısıyla ben de bunu dört gözle bekliyorum." şeklinde konuştu. Novak, ligde en fazla gol atan savunma oyuncularının başında gelmesiyle ilgili ise, "Gol atmak her zaman çok güzeldir. Bundan daha önemli olan, takımımızın nasıl oynadığı ve kazanıp kazanmadığı. Dolayısıyla gol attığım zaman tabii ki mutlu oluyorum. Önümüzdeki hedefleri düşündüğümde, Avrupa Ligi'nde tur atlayıp, gruplara kalabilirsek çok daha mutlu olurum." değerlendirmesinde bulundu.