Nuri Albayrak Trabzonspor’ u Ve Borçları Değerlendirdi

Nuri Albayrak ; 2008 yılında Onur’u takıma ben aldım” diyerek sözlerine başlarken şöyle devam etti ; Onur ve Burak Yılmaz’ın neler yaşadıklarını bilmiyorum ama Burak Yılmaz’ın statta yaptığı hareketlerde o anda başkan olsaydım Onur için bir şey demiyorum ama Burak’ı ertesi gün hemen kadro dışı bırakırdım."

BORÇLARIN SORUMLUSU ÖZAK’ TIR

"Başkanlık dönemimde sıfır borçla kulübü bıraktım. Şuan bu durumda olmamızın tek sorumlusu da Faruk Özak’tır. Trabzonspor’da da güzel bir yapılanmayla ileriye yönelik projeme sahip çıkayım dedim. Stat projesini biz yaptık, elimizden gelen gayreti gösterdik.

 Şu andaki mali bozukluğun tek sorumlusu Faruk Özak'tır. Ben Faruk Özak'a da onun kullandığı adamlara da söyledim. Benim tek bir hesabım vardı, o da Trabzonspor’un kazanmasıydı." 

KUMAR GİRMİŞSE İŞ BİTMİŞTİR

 Türk futbolunda sadece ekonomik yönetim değil; hakemi bir alem, kulüp yöneticileri bir alem, teknik heyetler, menajerler… Bu futbolun içine kumar girmişse bu iş bitmiş demektir. 

Kulübün 1.2 milyar borcu var. Borcun yıllık faizi 300 milyon. Ne kadar gelir var, 150 milyon. Takım öyle bir battı ki çıkış imkanı yok. Önce kurallar ve kanunlar çıkacak sonra kulüpler borçlandırılacak. Şu anda borçlandırmak, kulüplerin hepsinin sonu demektir." diyerek açıklamalarını noktaladı.

 

TSKULİS / Ertuğrul Sarıhan